Już niedługo minie rok, od pierwszego pokazu Mate X, który odbył się podczas pokazu Huaweia na MWC 2019. Unikalna słuchawka trafiła do sprzedaży jeszcze w tym samym roku i spotkała się ze stosunkowo pozytywnym odbiorem. Doniesienia sugerują, że chiński gigant technologiczny wprowadzi na rynek jego wersję poprawioną o nazwie Mate Xs, która ma zostać wprowadzona na rynek w marcu 2020 roku.

Mate Xs już w marcu

Mate Xs już marcu

Huawei Mate Xs jest czymś więcej niż tylko poprawioną wersją oryginalnego Mate X. Biorąc pod uwagę różnice w specyfikacji, śmiało można by go nazwać pełnoprawnym następcą i składanym smartfonem drugiej generacji. Poprawie uległa nie tylko jego specyfikacja i konstrukcja, ale i proces wytwarzania. Według zapewnień producenta jest on łatwiejszy w produkcji niż jego poprzednik. To natomiast może pozytywnie wpłynąć na cenę tego urządzenia oraz znacznie poprawić jego dostępność względem poprzednika. Mam nadzieję, że tym razem producentowi uda się zejść z ceną do poziomu tych magicznych 1999 USD.

Zobacz też: Google chce skończyć z ciasteczkami – przynajmniej firm trzecich

Wcześniej Yu Chengdong, dyrektor generalny Huawei, stwierdził, że Mate Xs będą dostępne w lutym 2020 roku. Mamy więc do czynienia z pierwszym — i miejmy nadzieję —  z ostatnim opóźnieniem. Sercem nadchodzącego smartfona ma być układ Kirin 990 5G, czyli najwydajniejsza jednostka ze Stajni Huaweia. Producent obiecał także znaczną poprawę, jeśli chodzi o mechanizm zawiasu oraz w kwestii wytrzymałości samego ekranu. Przy okazji cała konstrukcja ma być bardziej smukła. Kolejną dużą zmianą, o której pisałem już wcześniej, jest obsługa szybkiego ładowania o mocy do 65,2 W.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.