MSI Alpha 15 w końcu trafia na polski rynek. Pierwszy laptop z Radeonem RX 5500M, czyli nową kartę graficzną przeznaczoną dla urządzeń mobilnych, jest już dostępny w polskich sklepach. Producent twierdzi, że laptop ten zapewnia wysoką wydajność, a jego cena jest stosunkowo niska jak na oferowane osiągi. Czy jednak urządzenie wyposażone w całości w podzespoły od AMD osiągnie sukces?

Pierwszy laptop z Radeonem RX 5500M dostępny w przystępnej cenie

laptop z radeonem rx5500m

Zaprezentowany po raz pierwszy w październiku 2019 roku MSI Alpha 15 to laptop przeznaczony przede wszystkim dla graczy. Już wtedy producent chwalił się, że będzie to pierwszy laptop z Radeonem RX 5500M – kartą graficzną wykonaną w 7 nm procesie litograficznym. Jest to GPU wydajnościowo zbliżone do desktopowej wersji Radeon RX 5500 XT. Jedyną różnicą jest nieznacznie obniżony zegar taktowania. Dzięki temu producent zapewnił niższe temperatury układu oraz zwiększony czas pracy na baterii. Za chłodzenie MSI Alpha 15 odpowiada system chłodzenia Cooler Booster 5. Został on oparty na dwóch wentylatorach i siedmiu ciepłowodach. Ponadto laptop posiada 8-wątkowy procesor Ryzen 7 3750H. Jest to układ w zupełności wystarczający do komfortowej gry w rozdzielczości Full HD. W zależności od kupionej wersji laptop posiada 8 lub 16 GB pamięci operacyjnej RAM, z możliwością zamontowania dwóch 32 GB kości.

Zobacz też: AMD w tym roku przygotowuje szturm na laptopy

Na dane użytkownika przygotowany jest dysk SSD M.2 2280 NVMe o pojemności do 512 GB. Producent zadbał również o dodatkowe miejsce na zamontowanie nośnika 2,5″. Ponadto MSI Alpha 15 posiada na swoim stanie 15,6-calowy wyświetlacz, o odświeżaniu 120 Hz. Jak zapewnia producent, w przyszłości pojawią się modele z panelami 144 Hz i 240 Hz. Wszystkie matryce posiadają technologie AMD FreeSync, czyli redukcję efektu rozrywania obrazu w grach. Sugerowana cena detaliczna na polskim rynku waha się od 4 299 zł za najtańszą wersję do 5 499 zł za najbardziej zaawansowaną konfigurację. Zdecydowani na zakup MSI Alpha 15 dostaną od producenta bezpłatnie dwie gry. W ramach specjalnej promocji do wyboru są Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, The Outer Worlds lub Bordelands 3. Czy pierwszy laptop z Radeonem RX 5500M okaże się sukcesem? O tym przekonamy się po pierwszych testach wydajności.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.