Według raportu rocznego wydanego we wtorek przez IFI Claims, czyli firmę patentową z siedzibą w New Havens, Stany Zjednoczone przyznały w ubiegłym roku 34% więcej patentów chińskim firmom, niż rok wcześniej. Patrząc perspektywicznie, w 2019 roku USA przyznały 333 530 patentów chińskim firmom, co stanowi 15% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Warto tu podkreślić, że mowa jest jedynie o Chinach kontynentalnych. Dane te nie obejmują więc firm znajdujących się w Tajwanie.

Chińskie firmy składają coraz więcej wniosków patentowych w USA

Chińskie firmy patenty USA

Spośród stu tysięcy wszystkich zgłoszonych patentów, chińskie firmy kontynentalne zgłosiły 16 900 z nich. Stanowi to wzrost z 12 599 w 2018 roku. Kolejne w kolejności były patenty firm amerykańskich, które zgłosiły 15,95% więcej wniosków, co stanowi drugi najszybszy wzrost w tym roku. Według IFI Claims chińskie firmy zarejestrowały największą liczbę patentów zgłoszonych w ciągu ostatnich kilku lat. Tendencja ta dotyczyła przede wszystkim sektora technologicznego, w którym Chiny odnotowały w ostatnim czasie znaczny wzrost. Według tego samego badania firmy amerykańskie posiadają prawie 49% patentów przyznanych w ubiegłym roku. Tuż za nimi plasują się Japonia i Korea Południowa.

Zobacz też: Film Joker już dostępny do obejrzenia w serwisie VOD Chili

Ostatnia dynamika wzrostu sprawiła, że Chiny wspięły się na czwarte miejsce, spychając z niego Niemcy. Dwa chińskie konglomeraty znalazły się w zeszłym roku na liście 15 najlepszych firm. Jak łatwo się domyślić znajduje się tam Huawei. Drugą z nich jest obecnie największy producent wyświetlaczy, czyli BOE Technologies. Według analityków chińskie firmy mają nadzieję, że Stany Zjednoczone zniosą zakaz prowadzenia działalności gospodarczej z firmami amerykańskimi, co może nastąpić już wkrótce. W związku z tym odnotowują ożywienie w zgłaszaniu patentów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.