Asystenci głosowi początkowo byli jedynie ciekawostką. Dziś natomiast to niezwykle istotny i stale się rozwijający rynek. W krajach zachodnich wielu ludzi ma już inteligentny głośnik w swoim domu. Jednak to właśnie samochody są miejscem, gdzie takie rozwiązanie może okazać się niezbędne. W końcu dzięki nim kierowca nie musi spuszczać wzroku z drogi, żeby na szybko wytyczyć nową trasę, odsłuchać wiadomość i na nią odpowiedzieć, albo wykonać telefon.

System do samochodów od LG i Cerence

System do samochodów od LG i Cerence

Obecnie LG rozszerza swoją rolę w świecie motoryzacji, współpracując z firmą Cerence. Ich celem jest stworzenie inteligentnego systemu asystenta samochodowego. Cerence niedawno odłączył się od Nuance Communications, stworzył system asystenta głosowego Cerence ARK do użytku w samochodach. Natomiast LG zintegruje asystenta głosowego w swoich systemach informacyjno-rozrywkowych jako część swojego oprogramowania webOS Auto. To połączenie da kompletny system operacyjny do zarządzania samochodem w trakcie jazdy przy użyciu poleceń głosowych.

Zobacz też: Świat stanął na głowie! NSA zamiast wykorzystać lukę w Windowsie postanowiło ją ogłosić

WebOS Auto firmy LG jest oprogramowaniem opartym na systemie Linux. Oferuje on powiązane funkcje samochodowe, takie jak możliwość zbierania danych pojazdu i historii nawigacji oraz przesyłania ich do chmury. Dzięki dodaniu technologii asystenta głosowego użytkownicy będą mogli sterować funkcjami samochodu, nawigacją i mediami za pomocą głosu, podobnie jak w przypadku Apple CarPlay lub Google Android Auto. Partnerstwo pomiędzy LG i Cerence ma na celu stworzenie gotowego systemu oprogramowania, które będzie dostępne dla innych producentów, dzięki czemu będą oni mogli włączyć asystenta głosowego do swoich pojazdów. Przedsięwzięcie będzie miało siedzibę w Santa Clara w Kalifornii i rozpocznie działalność w pierwszym kwartale 2020 roku.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.