Z danych z grudnia wynika, że popularność Netflixa i HBO GO w naszym kraju rośnie. Platformy odnotowały wzrost dzięki swoim premierom seriali. Serwisy VOD takie jak Player, Ipla czy VOD TVP miały natomiast w grudniu mniej użytkowników, niż w poprzednim miesiącu.

Skąd rosnąca popularność Netflixa i HBO GO?

W grudniu 2019 roku Netflixa odwiedziło 5,31 mln polskich internautów. Z serwisu skorzystał więc niemal co piąty użytkownik sieci w naszym kraju. Łącznie Polacy wygenerowali na Netflixie w grudniu prawie 77 mln odsłon. HBO GO miało w grudniu 2,55 mln użytkowników z Polski. Wygenerowali oni niemal 24 mln odsłon. HBO GO wciąż ma mniej użytkowników w Polsce niż chociażby Player, jednak to właśnie serwis HBO zwiększa swoją popularność w porównaniu do poprzednich miesięcy.

popularność netflixa i hbo go

Netflix jest coraz popularniejszy w Polsce m.in. dzięki serialowi Wiedźmin. Produkcja ta niedługo po premierze była w czołówce oglądalności spośród seriali dostępnych na platformach streamingowych w Polsce, a także w innych krajach. Z kolei HBO GO niedawno udostępniło trzeci sezon popularnego serialu Wataha, co może tłumaczyć wzrost zainteresowania tą platformą.

Czytaj także: Współdzielenie kont niszczy ekosystem VOD – twierdzą analitycy

Najpopularniejsze platformy VOD w Polsce

Poniżej lista najpopularniejszych platform typu VOD w naszym kraju na podstawie danych zebranych w grudniu 2019 roku. Na miejsce w rankingu wpływ ma liczba realnych użytkowników, natomiast dalszej kolejności ilość odsłon.

  1. netflix.com
  2. vod.pl
  3. cda.pl – premium
  4. player.pl
  5. hbogo.pl
  6. tvp.pl – vod
  7. wp.pl – vod
  8. ipla.tv
  9. chili.com
  10. ncplusgo.pl

źródło: badanie Gemius/PBI

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.