Choć Instagram jest znany użytkownikom głównie ze strony aplikacji mobilnej, to z serwisu można korzystać też w przeglądarce. Komunikator Instagrama był dotychczas dostępny tylko w aplikacji, a osoby przeglądające zasoby serwisu na komputerze nie mogły przesyłać do siebie wiadomości. Teraz Instagram rozpoczął testy, w ramach których komunikator będzie dostępny także w przeglądarkowej wersji portalu.

Komunikator Instagrama w przeglądarce – kto otrzyma dostęp?

komunikator instagrama

Instagram zapowiedział udostępnienie swojego komunikatora użytkownikom korzystającym z serwisu w przeglądarce. Na razie będą to jednak tylko testy. Dostęp otrzyma jedynie niewielki procent spośród tych, którzy mają konto na Instagramie. Szczegóły na temat potencjalnego wdrożenia rozwiązania na szerszą skalę mają być dostępne w przyszłości. Komunikator w wersji przeglądarkowej ma działać niemal tak samo, jak w aplikacji mobilnej. Możliwe będzie rozpoczęcie rozmowy przez specjalny przycisk na profilu innej osoby, a także kontynuowanie rozmowy przez zakładkę z konwersacjami. Działać będą również konwersacje grupowe. Instagram chce także, żeby powiadomienia o nowych wiadomościach mogły wyświetlać się na pulpitach użytkowników.

Czytaj także: YouTube z nowymi filtrami subskrypcji – już nie zgubisz filmu, który zacząłeś oglądać

Choć większość osób korzysta z Instagrama w aplikacji, to funkcja wiadomości w przeglądarkowej wersji może być pomocna dla osób wykorzystujących serwisy społecznościowe do pracy. Robiąc coś związanego z naszą pracą na komputerze i komunikując się międzyczasie np. z klientami przez instagramowy komunikator, nie będziemy musieli co chwilę zerkać na telefon.

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.