Nadchodzą flagowe smartfony nowej generacji, a wśród nich seria Huawei P40. Wiele mówi się o topowym reprezentancie P40 Pro, ale bazowy model też zasługuje na uwagę. Dlatego poznajmy jego wyglądu, bo niewykluczone, że może to być jeden z ciekawszych smartfonów w swojej klasie, choć naturalnie zawsze jest to ale, które zapewne doskonale znacie. Niemniej kwestię oprogramowania zostawmy na razie z boku, a przyjrzyjmy się temu, jak ewoluuje pojęcie wyspy z aparatami w ramach firmy, która jako jedna z pierwszych to rozpoczęła. W końcu za takiego można uznać Huawei Mate 20 Pro.

Wygląd Huawei P40 – trzy aparaty na wyspie, ale z sensem

huawei p40 wyglad specyfikacja aparat

Zacznijmy od tych mniej przyjemnych kwestii, czyli Huawei P40 nie zaoferuje gniazda słuchawkowego, mimo że jego poprzednik wyróżniał się tym elementem. Do tego wspomniana wyspa z aparatami będzie wystawać ponad obudowę, co w połączeniu z bocznym umiejscowieniem sugeruje chybotanie się na płaskich powierzchniach. Ostatnia kwestia to już kwestia gustu, ale Huawei porzuca notcha na rzecz wycięcia na same aparaty. W tym wypadku ma to być miejsce na główną matrycę oraz obiektyw szerokokątny. Co może się niektórym spodobać, to wielkość samego wyświetlacza – ten ma mierzyć po przekątnej 6,1-, maksymalnie 6,2-cali. Zaś wyspa z głównymi aparatami, która aż tak nie razi w oczach, jak niektórych w przypadku prawdziwych zdjęć Galaxy S20, chować ma główną matrycę, obiektyw szerokokątny, a na deser kamerę ToF. Tak przynajmniej głosiły plotki, bo na samym panelu można doczytać, że pojawi się teleobiektyw, pozwalający na 3-krotne, optyczne zbliżanie obrazu.

Zobacz też: Vivo APEX 2020 zapowiedziany – czym tym razem firma nas zaskoczy?

Oczywiście nie możemy zapominać o tym, że Huawei P40 nie pozna usług Google. Według ostatnich zapowiedzi prezesa firmy, to cała seria P40 pojawi się na rynku z Huawei Mobile Services w miejsce amerykańskich rozwiązań. Jednak do marca, kiedy to zapowiedziana jest premiera flagowców, może jeszcze wiele się zmienić.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.