Cztery różne wersje nowego Chromebooka od Samsunga zostały dotychczas zatwierdzone przez fundację przyznającą certyfikaty Bluetooth, czyli Bluetooth Special Interest Group (SIG). Posiadają one numery modeli XE930QCAI, XE931QCAI, XE930QCA i XE931QCA. Wygląda na to, że mają bardzo podobne specyfikacje, a główna różnica między nimi leży w ich konfiguracji pamięci.

Warianty pamięci  Samsunga Galaxy Chromebook

Warianty pamięci  Samsunga Galaxy Chromebook

Jak zwykle, Bluetooth SIG nie ujawniło żadnych szczegółów technicznych produktu. Jednak z oficjalnego komunikatu prasowego Samsunga wynikało dość wyraźnie, że Chromebook Galaxy będzie wydany tylko w jednym 13,3-calowym rozmiarze. Natomiast jego sercem niezależnie od wersji sercem tego urządzenia będzie Intel Core i5. Jedyną różnicą będą więc poszczególne warianty pamięci. Producent już wcześniej obiecywał, że będzie to do 16 GB RAM i do 1 TB pamięci masowej SSD. Dziś jednak dowiedzieliśmy się, jak dokładnie będą wyposażone poszczególne wersje.

Zobacz też: Większość stron internetowych nie spełnia norm Unii Europejskiej

Jak łatwo się domyślić, najwyższy model oferuje 16 GB pamięci operacyjnej, oraz 1 TB pamięci masowej. Dla porównania najtańszy wariant obejmuje 8 GB RAM i 256 GB pamięci masowej. Warianty pośrednie wyposażone są odpowiednio w 16 GB RAM / 256 GB SSD i 16 GB RAM / 512 GB SSD. Jak więc widać jedynie model podstawowy został wyposażony w mniejszą pamięć operacyjną. Nie oznacza to wcale, że małą. Chrome OS nie wymaga zbyt dużej pamięci operacyjnej. Chociaż przy kilkunastu kartach w przeglądarce potrafi miewać przycinki przy 4 GB pamięci operacyjnej. Samsung podał cenę 1999 USD jako wyjściową za te urządzenia. Nie wiadomo jednak, czy jest ona dedykowana najwyższej, czy najniższej konfiguracji.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.