Kilka tygodni temu natknęliśmy się na plotkę, że Samsung użyje ultracienkiego szkła do ochrony elastycznego wyświetlacza Galaxy Z Flip. Ma ono zastąpić przezroczystą folię. To uczyniłoby powierzchnię bardziej elastyczną i spowodowałoby, że ekran byłby bardziej płaski po rozłożeniu. Jednak zgodnie z nowymi przeciekami Samsung zdecydował się na podwójną ochronę. Oznacza to, że wykorzysta zarówno szkło, jak i tworzywo.

Bateria w Samsungu Galaxy Z Flip

Bateria w Samsungu Galaxy Z Flip

Ponadto, to samo źródło twierdzi, że Galaxy Z Flip będzie zasilany z baterii o łącznej pojemności 3300 mAh. Powinno to dać urządzeniu wystarczająco mocy, żeby wytrzymało cały dzień dość intensywnego użytkowania. Potwierdza to słowa Samsunga, który twierdził, że czas pracy na baterii w przypadku tego smarfona będzie wystarczający. Wróćmy jednak do pierwszego zdania akapitu. Jak zapewne zauważyliście padło tam słowo łącznej. Wynika to z tego, że urządzenie zostanie wyposażone w dwie baterie, które będą umieszczone zarówno w dolnej, jak i górnej klapce.

Zobacz też: XPG Golden Summoner – złota klawiatura za niemałą cenę

Kilka miesięcy temu wyciekła grafika przedstawiająca mniejszą z nich o pojemności 900 mAh, którą możecie zobaczyć powyżej. Drogą dedukcji łatwo odgadnąć, że druga bateria w takim wypadku musi mieć pojemność 2400 mAh. Trzeba przyznać, że wartość taka nie robi większego wrażenia w dzisiejszych czasach, kiedy baterie 4000 mAh są już standardem. W tym wypadku właściciele tego urządzenia powinni się liczyć z codziennym uzupełnianiem zapasów energii w swoim smartfonie. Z drugiej strony większość osób i tak podłącza swoje urządzenia na noc do ładowarek.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.