Huawei to firma, dla której 2019 rok nie był najłatwiejszy w karierze. Wszystko za sprawą wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, która jednak prawdopodobnie dobiega już końca. Mimo wielu trudności, Chińczycy się nie poddali i nieustannie wydawali nowe sprzęty. W zeszłym roku Huawei wypuścił na rynek sześć smartfonów z 5G, a teraz pochwalił się, ile egzemplarzy tych urządzeń udało mu się sprzedać w tym okresie sprzedać.

Smartfony Huawei z obsługą 5G – ile ich sprzedano w 2019 roku?

huawei nova 6 wersje kolorystyczne wyglad

Jak już wspomniałem, aktualnie Huawei ma w portfolio sześć smartfonów obsługujących 5G – modele Mate 20 X 5G, Mate 30 5G, Mate 30 Pro 5G, Mate 30 RS Porsche Design, nova 6 5G i Mate X. Samsung sprzedał 6,7 mln smartfonów z 5G w 2019 roku. Teraz doszły nas słuchy, że Huaweiowi udało się pobić wynik ustanowiony przez Koreańczyków, bo firma sprzedała w 2019 roku 6,9 mln urządzeń obsługujących najnowszy standard.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Mi Band 4, AMD Ryzen 5 2600, Motorola Moto G6 Plus + etui i więcej w fantastycznych cenach!

Wynik Samsunga został ustanowiony na całym świecie, natomiast smartfony 5G od Huaweia sprzedawały się głównie na rodzimym rynku w Chinach. Choć niecałe 7 milionów może się wydawać śmieszną liczbą jak na tak dużą firmę, to należy pamiętać, że 5G dopiero raczkuje, więc na dzień dzisiejszy można mówić o naprawdę dużym sukcesie. Warto przypomnieć, że Huawei ma bardzo ambitne plany co do smartfonów z 5G – już w tym roku w samych tylko Chinach chce ich sprzedać przynajmniej 100 milionów. Czy to się uda? Na razie nie wiadomo, ale pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.