recykling iphone'ów

Recykling iPhone’ów. Apple odzyskuje części ze starych urządzeń

Newsy

Co się dzieje ze starymi, zepsutymi telefonami od Apple? Część jest naprawiana a część wyrzucana, jednak recykling iPhone’ów ma sprawić, że stare telefony okażą się jeszcze przydatne. Duża w tym zasługa robota o nazwie Daisy.

Jak działa recykling iPhone’ów?

Robot Daisy w ciągu godziny zajmuje się 200 starymi telefonami. Rozmontowuje je na pojedyncze części. W kilku krokach potrafi wyjąć śruby i moduły, usunąć baterię i oddzielić panel dotykowy od reszty urządzenia. Jest to możliwe przy wykorzystaniu zimnego powietrza, którego temperatura wynosi -115 stopni Celsjusza. Oddzielone elementy Apple wysyła do firm recyklingowych. Te z kolei starają się odzyskać część surowców użytych do wytworzenia podzespołów. Apple chce w coraz większej mierze polegać na surowcach z odzysku, zamiast kupować je od firm wydobywczych. Z jednej strony to korzyść dla budżetu firmy, z drugiej – troska o środowisko. Z baterii starego telefonu można odzyskać kobalt, z innych elementów urządzenia, chociażby aluminium. Odzyskane surowce mogą być później wykorzystane do produkcji elementów nowych iPhone’ów.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Możesz odłożyć swoje urządzenie, ale są szanse, że nadal będzie miało ono wiele do zaoferowania. Jeśli jest w dobrej formie, pomożemy mu przejść do nowego właściciela. Jeśli nie, wyślemy do naszego partnera w zakresie recyklingu, abyśmy mogli zaoszczędzić więcej cennych materiałów i zabrać mniej ziemi. A jeśli to iPhone, może nawet udać się do Daisy, naszego robota do demontażu, który może skutecznie odzyskać znajdujące się w nim zasoby – informowało już w zeszłym roku Apple. Lisa Jackson, szefowa środowiska, polityki i społeczności Apple, twierdzi, że iPhone’y są tak konstruowane, by mieć dwóch lub trzech właścicieli, zanim przyjdzie czas na jego recykling. Kiedy już do niego dojdzie, możliwie dużo elementów ma być z niego odzyskanych. O tej filozofii Apple najlepiej świadczy… sam robot Daisy. Został on bowiem wykonany m.in. z części używanych w poprzednim robocie Apple, który nazywał się Liam.

źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x