OnePlus, Oppo, Realme, Xiaomi, GooglePlay Movies, Vizio – kolejne podmioty angażują się w prace nad HDR10+. Ma być on udoskonaloną wersją HDR10 i zapewniać maksymalny poziom czerni i szczytową jasność dla każdej sceny.

Jak przebiegają prace nad HDR10+ i kto jest w nie zaangażowany?

HDR10+ Technologies to spółka joint venture, należąca do 20th Century Fox, Panasonic Corporation i Samsung Electronics. Pracuje ona nad rozwojem standardu HDR10+. Firma ta poinformowała, że już 94 podmioty przyjęły nowy standard. Organizacja wdraża również zmiany związane z procesem certyfikacji HDR10+.

prace nad hdr10+

Wśród nowych firm zaangażowanych w rozwój HDR10+ znajduje się m.in. Vizio, producent telewizorów. Vizio bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązanie dostarczenia użytkownikom najlepszych wrażeń z rozrywki niezależnie od formatu – powiedział Bill Baxter, dyrektor ds. technologii w Vizio. – Dodanie HDR10+ do standardów HDR, które już obsługujemy, oznacza, że podczas odtwarzania treści HDR na telewizorach VIZIO SmartCast nasi użytkownicy będą mogli cieszyć się optymalnymi doświadczeniami wizualnymi. 

Wsparcie dla HDR10+ na urządzeniach mobilnych zadeklarował OnePlus, a także Oppo, Realme i Xiaomi. Użytkownicy mają móc oglądać ulubione programy i filmy w tej jakości. Możliwe będzie także, że sami będą nagrywać treści, by następnie udostępniać je w serwisie YouTube. HDR10+ będzie też wspierany przez systemy kina domowego marek Onkyo i Pioneer.

Czytaj także: Użytkownicy Allegro wspierają WOŚP. Jak do nich dołączyć?

Czym dokładnie jest HDR10+?

Standard HDR10+ to udoskonalona wersja HDR10. Dzięki wykorzystaniu dynamicznych metadanych technologia maksymalizuje poziom czerni i szczytową jasność dla każdej sceny. W efekcie obraz lepiej oddaje kreatywną intencję twórców treści. Program certyfikacji HDR10+ Technologies, którego zwieńczeniem jest przyznanie logo, to dla widzów cenna wskazówka, która pozwala wybrać urządzenia, treści i usługi zapewniające wrażenia wizualne w tej wysokiej jakości – czytamy w komunikacie polskiego oddziału Samsunga.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.