prace nad hdr10+

Kolejne firmy wspierają prace nad HDR10+

Newsy

OnePlus, Oppo, Realme, Xiaomi, GooglePlay Movies, Vizio – kolejne podmioty angażują się w prace nad HDR10+. Ma być on udoskonaloną wersją HDR10 i zapewniać maksymalny poziom czerni i szczytową jasność dla każdej sceny.

Jak przebiegają prace nad HDR10+ i kto jest w nie zaangażowany?

HDR10+ Technologies to spółka joint venture, należąca do 20th Century Fox, Panasonic Corporation i Samsung Electronics. Pracuje ona nad rozwojem standardu HDR10+. Firma ta poinformowała, że już 94 podmioty przyjęły nowy standard. Organizacja wdraża również zmiany związane z procesem certyfikacji HDR10+.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]
prace nad hdr10+

Wśród nowych firm zaangażowanych w rozwój HDR10+ znajduje się m.in. Vizio, producent telewizorów. Vizio bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązanie dostarczenia użytkownikom najlepszych wrażeń z rozrywki niezależnie od formatu – powiedział Bill Baxter, dyrektor ds. technologii w Vizio. – Dodanie HDR10+ do standardów HDR, które już obsługujemy, oznacza, że podczas odtwarzania treści HDR na telewizorach VIZIO SmartCast nasi użytkownicy będą mogli cieszyć się optymalnymi doświadczeniami wizualnymi. 

Wsparcie dla HDR10+ na urządzeniach mobilnych zadeklarował OnePlus, a także Oppo, Realme i Xiaomi. Użytkownicy mają móc oglądać ulubione programy i filmy w tej jakości. Możliwe będzie także, że sami będą nagrywać treści, by następnie udostępniać je w serwisie YouTube. HDR10+ będzie też wspierany przez systemy kina domowego marek Onkyo i Pioneer.

Czytaj także: Użytkownicy Allegro wspierają WOŚP. Jak do nich dołączyć?

Czym dokładnie jest HDR10+?

Standard HDR10+ to udoskonalona wersja HDR10. Dzięki wykorzystaniu dynamicznych metadanych technologia maksymalizuje poziom czerni i szczytową jasność dla każdej sceny. W efekcie obraz lepiej oddaje kreatywną intencję twórców treści. Program certyfikacji HDR10+ Technologies, którego zwieńczeniem jest przyznanie logo, to dla widzów cenna wskazówka, która pozwala wybrać urządzenia, treści i usługi zapewniające wrażenia wizualne w tej wysokiej jakości – czytamy w komunikacie polskiego oddziału Samsunga.

źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x