samsung-galaxy-tab

Pierwszym tabletem Samsunga z systemem Android był 7-calowy Galaxy Tab. Od momentu tej premiery w świecie tabletów wiele się zmieniło. Koreański producent podobno szykuje nową wersję tego niewielkiego urządzenia, która ma być bardziej dopracowana.

Samsung Galaxy Tab GT-P1000 był jednym z pierwszych tabletów z Androidem, który wzbudził tak duże zainteresowanie wśród użytkowników. Oczywiście urządzenie to miało kilka wad, wśród których najczęściej wymieniany był system Android w wersji Froyo (w późniejszym czasie pojawiła się aktualizacja do Androida 2.3). Samsung najwyraźniej chce, aby w jego ofercie znajdowało się kilka tabletów, różniących się między sobą wielkością ekranu.

Ostatnio pojawiły się informacje, że Samsung zamierza rozpocząć produkcję 7-calowych wyświetlaczy AMOLED – nie wiadomo było jednak, czy taki zamiar wynikał z zapotrzebowania ze strony producentów sprzętu, czy może z wewnętrznych planów wydania nowej wersji Galaxy Taba.

Jeden z włoskich serwisów zajmujących się urządzeniami mobilnymi dotarł do listy tabletów, które mają wykorzystywać nowe wyświetlacze. Modele te mają symbol GT-P6200 i GT-P6210 – zdaniem obserwatorów najprawdopodobniej będzie to właśnie 7-calowy tablet Samsunga w wersji WiFi i WiFi + 3G.

Najmniejszy tablet w rodzinie Samsunga ma być wyposażony w kamerę internetową z przodu urządzenia (2 Mpx) i aparat z matrycą 3 Mpx w tylnej części obudowy. Najważniejsze jest jednak to, że nowy Galaxy Tab będzie działał pod kontrolą systemu Honeycomb 3.2, który został zaprojektowany z myślą o tego typu tabletach.

źródło: Mobili.it

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula