ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s20 s11 aparat bright night

Samsung Galaxy S20 jednak z odświeżaniem 120 Hz, ale z małym haczykiem

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Premiera nadchodzących flagowców Samsunga z rodziny Galaxy S20 zbliża się wielkimi krokami. Nikogo nie powinien dziwić więc fakt, że nowe przecieki i plotki o tych urządzeniach pojawiają się niemal codziennie – tylko wczoraj poznaliśmy prawdziwy wygląd Galaxy S20+ oraz dowiedzieliśmy się, że Galaxy S20 Ultra dostanie 100-krotny zoom. Z kolei kilka dni temu wyszło na jaw, że Galaxy S20 może jednak nie zadebiutować z ekranem o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Na szczęście teraz pojawiły się nowe, znacznie przyjemniejsze informacje.

Galaxy S20 z ekranem 120 Hz, ale nie zawsze

Ice Universe, czyli człowiek znany ze swoich „wtyków w branży” poinformował, że seria Galaxy S20 jednak będzie mogła się pochwalić ekranami z odświeżaniem 120 Hz. Jest jednak małe ale, bowiem 120 Hz ma działać tylko w przypadku korzystania z rozdzielczości FullHD – oczywiście nie będzie to z góry narzucane przez Samsunga, bo wybór konfiguracji FullHD + 60 Hz także ma być możliwy. Mówiąc krótko – o odświeżaniu ekranu 120 Hz w najwyższej możliwej rozdzielczości na smartfonach z serii Galaxy S20 możemy zapomnieć.

Zobacz także: Najwyżej oceniane gry 2019 roku na poszczególne platformy według Metacritic

Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie brzmi dość rozsądnie, bo nie jest tajemnicą, że połączenie 120 Hz i rozdzielczości QHD zdecydowanie szybciej rozładowywałoby baterię niż 120 Hz + FHD. Samsung bez dwóch zdań chciał tego uniknąć i wszystko wskazuje na to, że mu się to udało. Choć Ice Universe zwykle podaje sprawdzone informacje, należy pamiętać, że mimo wszystko cały czas mamy do czynienia tylko z plotkami. Czy się sprawdzą, dowiemy się już 11 lutego, gdy rodzina Galaxy S20 ujrzy światło dzienne.

Źródło: Twitter (@UniverseIce)

Sprawdź najnowsze wpisy