Dziś poznaliśmy MediaTek Helio G70, czyli budżetowy układ tajwańskiego producenta, który najprawdopodobniej zagości w Redmi 9. Okazuje się jednak, że producent ten pracuje nad kolejnym, jeszcze tańszym procesorem z tej budzącej nadzieje serii budżetowych procesorów do gier. Według pierwszych przecieków układ ten ma nosić nazwę Helio G60 i będzie dedykowany niskiej półce cenowej smartfonów.

MediaTek Helio G60 nadchodzi

MediaTek Helio G60 nadchodzi

Wiadomość ta pojawiła się po tym, jak Yenchi Lee, będący starszym dyrektorem w MediaTeku, stwierdził w wywiadzie, że nadchodzące procesory zostaną umieszczone poniżej chipsetów z serii G90. I zarówno pod względem poboru mocy, jak i wydajności. Opis ten idealnie pasowałby do Helio G70, gdyby nie fakt, że ten został już publicznie ogłoszony. Obecnie jednak starszy menedżer MediaTek podał jedynie mgliste szacunki. Oznacza to, że oficjalna data premiery tego układu jest nadal nieznana. Co więcej, nieznane są również szczegóły, takie jak specyfikacje nadchodzącego SoC dla gier z niskiego segmentu.

Zobacz też: Nokia 2.3 oficjalnie trafia do Polski – świetny smartfon za niską cenę

Przecieki sugerują jednak, że będzie to ośmiordzeniowa jednostka z dwoma rdzeniami Cortex A-75 i sześcioma Cortex-A55 w połączeniu z układem graficznym Mali-G52 MC2. Jest to więc konstrukcja zauważalnie słabsza od Helio G70, który oferuje cztery rdzenie Cortex A-75. Okazuje się więc, że MiediaTek chce całkowicie zawładnąć niskim segmentem. Taka taktyka miałaby sens. Qualcomm już od lat robi dość niewiele w najniższej półce cenowej. Obecny tam Snapdragon 439 to już przestarzała i bardzo słaba konstrukcja. Mam tylko nadzieję, że MediaTek nie porzuci założeń znanych z Helio G90 na rzecz cięcia kosztów w niskim segmencie. Liczę na to, że dostaniemy naprawdę porządny układ.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.