Alphabet dzieli akcje na mniej części

Google może wkrótce dołączyć do elitarnego grona najbardziej wartościowych firm

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Alfabet, czyli spółka-matka Google jest na skraju historycznego osiągnięcia. Kurs akcji firmy został dziś otwarty na 1435,25 USD. To oznacza, że zaledwie 0,35 procent ceny akcji dzieliło firmę od osiągnięcia biliona USD kapitalizacji rynkowej. Podczas piątkowej sesji brakowało mu zaledwie 1%. Oznacza to, że jest coraz bliżej dołączenia do elitarnego grona firm o tak olbrzymiej wartości.

Google osiągnie wartość biliona dolarów

Google bilion dolarów

W ostatnim czasie akcje utrzymywały się na wysokim poziomie. Wynika to z tego, że Alphabet wkrótce ma poinformować o wysokich przychodach z reklam w ramach raportu o zarobkach za czwarty kwartał ubiegłego roku, który ma być opublikowany 3 lutego. Jeśli przecieki na ten temat się potwierdzą, to cena akcji powinna wystrzelić w górę. Warto tu przypomnieć, że pierwszą amerykańską firmą, która przekroczyła próg biliona dolarów kapitalizacji, było Apple. Stało się to w sierpniu 2018 roku. Wkrótce po tym dołączyły do niego Microsoft i Amazon. Ten ostatni jednak dość szybko odpadł z tego zaszczytnego grona. Trzecie miejsce w tej zaszczytnej grupie jest więc ciągle wolne.

Zobacz też: Na co komu Mac za 20 000 zł do grania? Apple nie ma szans na rynku gier

Reklama nadal jest głównym motorem napędowym przychodów firmy Alphabet. Gigant opiera się na niej aż w 99,6 procentach. Obecne perspektywy firmy Alphabet pozostają obiecujące jak nigdy dotąd. Firma stawia na takie segmenty, jak sklep z aplikacjami Play, cloud computing i sprzedaż sprzętu, aby zapewnić dalszy wzrost przychodów. Co ciekawe, segmenty te stanowią już ok. 16% całkowitych przychodów Alphabet. Warto jednak zaznaczyć, że dochody z nich obejmują głównie reklamy.

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy