Kilka dni temu świat obiegła plotka, jakoby miałby pojawić się tryb Windows w Xbox Series X. Wcześniejsze doniesienia pojawiły się na dość anonimowym w świecie technologicznym portalu CCN. Zaprzeczył im dość szybko serwis Windows Central, który zwykle jest dobrze poinformowany w tematyce produktów firmy Microsoft.

Czy tryb Windows w Xbox Series X ma sens?

Przypomnijmy jednak historię plotki, jakoby miał się pojawić tryb Windows w nowej konsoli Microsoftu. Według zapewnień CCN, tryb ten pozwolić mógł na uruchomienie gier pecetowych, znajdujących się na platformach takich jak GOG, Steam czy Epic Games Store. Jak się domyślacie, informacja wywołała wielkie poruszenie w branży technologicznej. Zastosowanie takiego rozwiązania miało oznaczać powolne zanikanie grania na PC oraz zwiększenie popularności konsoli nowej generacji od Microsoftu. Dostępność takiej funkcji w przedstawionej formie jest jednak mało prawdopodobna. Brak trybu Windows w Xbox Series X potwierdza w pewnym stopniu Jez Corden, redaktor serwisu Windows Central. Można śmiało zakładać, że jego stwierdzenie na Twitterze jest bliższe prawdy, niż plotka rozsiana przez CCN.

Zobacz też: Google może wkrótce dołączyć do elitarnego grona najbardziej wartościowych firm

Zastanówmy się nad logicznością zastosowania takiego rozwiązania w nowej konsoli od Microsoftu. Niestety, ale z punktu widzenia biznesowego wydaje się być ona kompletnie pozbawiona sensu. Fakt, że rozwiązanie takie mogłoby spowodować, że więcej ludzi kupiłoby Xbox Series X. Jednak nie można zapominać, że producent konsoli nie zarabia najczęściej na sprzęcie, a na grach i usługach. Dlaczego więc Microsoft miałby na swojej nowej konsoli udostępnić możliwość zainstalowania innej platformy? Oznaczałoby to przecież dzielenie się zyskami ze sprzedaży gier z twórcami Steam oraz Epic Games Store. Dodatkowo obydwie usługi oferują możliwość gry wieloosobowej całkowicie za darmo. Tego samego nie można powiedzieć o konsoli od Microsoftu, która wymaga wykupienia Xbox Live Gold. Jednak załóżmy, że plotka podana przez CCN okaże się prawdziwa i tryb Windows pojawi się w Xbox Series X. W jakie gry dostępne tylko na PC zagralibyście na swojej konsoli?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.