Android 10 jest najnowszą wersją systemu operacyjnego od Google. Został on wydany we wrześniu, przynosząc wiele nowych funkcji, takich jak ciemny motyw, ulepszona kontrola prywatności, nowe gesty nawigacji, natywny tryb pulpitu i wiele więcej. Przy okazji oferuje on prostszy i bardziej przystępny UX. Ulefone ujawnił, że już wkrótce zaprezentuje pierwszy na świecie pancerny smartfon działający pod kontrolą tego systemu.

Ulefone Armor X7 z Androidem 10

Ulefone Armor X7  Android 10

Zgodnie z ujawnionymi informacjami, Armor X7 będzie napędzany przez czterordzeniowy układ wykonany w procesie 12 nm. Niestety, nie wiadomo, o jakiej dokładnie jednostce jest mowa. Obawiam się jednak, że to któryś ze starszych MediaTeków. Wspierać go będzie 2 GB pamięci operacyjnej. Dużym rozczarowaniem jest natomiast pamięć wewnętrzna, tej jest bowiem zaledwie 16 GB. Z tyłu obudowy znajdziemy natomiast podwójny aparat z modułem głównym 13 Mpix i czujnikiem głębi 5 Mpix. Nie można natomiast narzekać na baterię o przyzwoitej pojemności 4000 mAh. Nie zabrakło w nim skanera odcisków palców i rzecz jasna certyfikatu IP68/IP69K. Największym zaskoczeniem tutaj jest jednak obecność NFC i wsparcie dla Google Pay.

Zobacz też: Google rozprawi się z Windowsem 7 skuteczniej niż Microsoft

Jak widać, mamy tu do czynienia z dość prostym smartfonem. Wielka szkoda, od pierwszego pancernego urządzenia tego typu z najnowszą wersją systemu można by oczekiwać parametrów typowych przynajmniej dla średniej półki. Tutaj mamy natomiast budżetowca, który jak na dzisiejsze czasy oferuje wręcz żenującą pamięć wewnętrzną. Myślę, że rezygnacja z podwójnego aparatu na rzecz 32 GB pamięci byłaby w tym wypadku znacznie lepszym wyborem. Przynajmniej byłoby miejsce na przechowywanie tych zdjęć. Z drugiej strony może to być ciekawy smartfon wypadowy, który powinien dużo wytrzymać i wystarczająco długo pracować na baterii. Jednocześnie, jeśli jednak zostanie zniszczony, nie będzie stanowił zbyt wielkiej straty.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.