Na przestrzeni lat producenci stale udoskonalali swoje wyświetlacze. Niemal co roku poznawaliśmy nowe, innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii wyświetlania obrazu. W ostatnim czasie dominującą zmianą są wcięcia i otwory oraz podniesiona częstotliwość odświeżania obrazu. Okazuje się, że Oppo chce w tym roku stanąć na czele rewolucji w kwestii rozwoju technologii wyświetlaczy.

Oppo i Pixelworks podejmują współpracę

Oppo i Pixelworks

Oppo ujawniło właśnie, że współpracuje z renomowaną firmą Pixelworks, aby pomóc w rozwoju wyświetlaczy na swoich nowych smartfonach. Zgodnie z oświadczeniem Jamesa Wanga, wiceprezesa ds. łańcucha dostaw, chce ona przekroczyć granice wysokiej częstotliwości odświeżania wyświetlaczy. Ma to się stać możliwe dzięki kluczowym technologiom firmy Pixelworks. Celem jest zwiększenie płynności ruchu, głębi kolorów i przejrzystości wyświetlaczy w smartfonach. Firma wydała w tej sprawie następujące oświadczenie:

Mamy przyjemność ściśle współpracować z Pixelworks. Spółki Grupy Oppo przygotowują się do wstrząśnięcia mobilnym światem przełomowymi osiągnięciami w dziedzinie wyświetlania obrazu. Chcemy na nowo zdefiniować standardy jakości wizualnej w smartfonach. Zrobimy to, dostarczając obraz, który jest niesamowicie płynny, wciągający i autentyczny jak samo życie.

Zobacz też: 3MK Flexible Glass vs. tanie szkło z Allegro – test, porównanie

Przypomnijmy, że technologia wyświetlania Pixelworks została zastosowana w takich urządzeniach jak Nokia 7.2, która otrzymała entuzjastyczne recenzje zachwalające jej wysokiej klasy wyświetlacz. Pamiętajmy, że mówimy tu o urządzeniu ze średniej półki. W takim wypadku współpraca przy produkcji flagowców z Oppo może dać wręcz niesamowite efekty. Obie firmy spodziewają się, że pierwsze urządzenie, które powstanie w wyniku tej współpracy, zostanie wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2020 roku.

Źródło: Gizmochina, Unbox Therapy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.