Oppo i Pixelworks

Oppo podjęło interesującą współpracę w zakresie wyświetlaczy

Newsy

Na przestrzeni lat producenci stale udoskonalali swoje wyświetlacze. Niemal co roku poznawaliśmy nowe, innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii wyświetlania obrazu. W ostatnim czasie dominującą zmianą są wcięcia i otwory oraz podniesiona częstotliwość odświeżania obrazu. Okazuje się, że Oppo chce w tym roku stanąć na czele rewolucji w kwestii rozwoju technologii wyświetlaczy.

Oppo i Pixelworks podejmują współpracę

Oppo i Pixelworks

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Oppo ujawniło właśnie, że współpracuje z renomowaną firmą Pixelworks, aby pomóc w rozwoju wyświetlaczy na swoich nowych smartfonach. Zgodnie z oświadczeniem Jamesa Wanga, wiceprezesa ds. łańcucha dostaw, chce ona przekroczyć granice wysokiej częstotliwości odświeżania wyświetlaczy. Ma to się stać możliwe dzięki kluczowym technologiom firmy Pixelworks. Celem jest zwiększenie płynności ruchu, głębi kolorów i przejrzystości wyświetlaczy w smartfonach. Firma wydała w tej sprawie następujące oświadczenie:

Mamy przyjemność ściśle współpracować z Pixelworks. Spółki Grupy Oppo przygotowują się do wstrząśnięcia mobilnym światem przełomowymi osiągnięciami w dziedzinie wyświetlania obrazu. Chcemy na nowo zdefiniować standardy jakości wizualnej w smartfonach. Zrobimy to, dostarczając obraz, który jest niesamowicie płynny, wciągający i autentyczny jak samo życie.

Zobacz też: 3MK Flexible Glass vs. tanie szkło z Allegro – test, porównanie

Przypomnijmy, że technologia wyświetlania Pixelworks została zastosowana w takich urządzeniach jak Nokia 7.2, która otrzymała entuzjastyczne recenzje zachwalające jej wysokiej klasy wyświetlacz. Pamiętajmy, że mówimy tu o urządzeniu ze średniej półki. W takim wypadku współpraca przy produkcji flagowców z Oppo może dać wręcz niesamowite efekty. Obie firmy spodziewają się, że pierwsze urządzenie, które powstanie w wyniku tej współpracy, zostanie wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2020 roku.

Źródło: Gizmochina, Unbox Therapy


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x