acer-iconia-smart

Pierwsze informacje na temat Acera Iconia Smart pojawiły się w trakcie tegorocznych targów MWC2011. Urządzenie to jest połączeniem tabletu i smartfona. Niemiecki oddział Acera poinformował, kiedy Smart pojawi się na rynku.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Każdy użytkownik ma nieco odmienne preferencje dotyczące wielkości ekranu. Typowy smartfon z systemem Android zazwyczaj jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej ok. 4 cali, co pozwala na zapewnienie przyzwoitego komfortu przy okazji korzystania z różnych aplikacji i gier.

Acer Iconia Smart jest urządzeniem, które łączy w sobie cechy tabletu i smartfona. Producent postanowił zastosować ekran o przekątnej 4.8 cala i rozdzielczości 1024 x 480 pikseli. Parametry wyświetlacza z pewnością docenią osoby, które bardzo intensywnie korzystają z internetu przeglądając strony i przesyłając e-maile.

Sercem tego urządzenia jest Snapdragon – procesor taktowany z częstotliwością 1 GHz, systemem operacyjnym będzie oczywiście Android w wersji Gingerbread. Pomimo potwierdzenia, że Smart trafi do sprzedaży już we wrześniu, nadal nie wiadomo, jaka będzie jego cena – w trakcie targów MWC2011 nieoficjalnie mówiło się o kwocie rzędu 700 dolarów – miałoby to bardzo duże przełożenie na zainteresowanie urządzeniem, a właściwie jego brak.

Rynek bardzo szybko zweryfikuje ideę tej hybrydy. W przypadku niektórych osób największe atuty Iconii Smart mogą okazać się po prostu wadą – urządzenie jest nieco za duże jak na typowego smartfona i za małe jak na tablet.

źródło: Engadget
Paweł Cebula