Xiaomi wprowadza na rynek coraz więcej produktów pod swoją platformę crowdfundingową Youpin. Kolejnym z nich jest MORROR ART, czyli przezroczysty głośnik Bluetooth ze zintegrowanym ekranem, który wyświetla teksty piosenek. Co ciekawe sposób jego wyświetlania, czyli czcionka i rozmiar liter, oraz tempo ich pojawiania się są zależne od muzyki. Mamy więc do czynienia z produktem naprawdę niecodziennym i dziwnym.

Przezroczysty głośnik Xiaomi

Przezroczysty głośnik Xiaomi

Głośnik MORROR ART wyposażony jest w 21,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920×1080. Ten znajduje się na tylnej ściance urządzenia w jego środku. Z przodu mamy natomiast szybę z powłoką AR, która jest szkłem o wysokiej przepuszczalności, stosowanym w oknach wystawowych muzeów. Szkło to ma świetną przezroczystość i zwykle wygląda, jakby go nie było. Zastosowana w nim technologia podświetlenia japońskiej firmy Mitsubishi Corporation pozwala na automatyczne dostosowywanie jasności wyświetlacza tak, że nie jest on uciążliwy nawet w środku nocy. Jeśli chodzi o szkielet obudowy, to został on wykonany z wysokiej klasy stopu aluminium, które swoją fakturę zawdzięcza procesom takim jak anodowanie i piaskowanie.

Zobacz też: Android 10 dla Xiaomi Mi A2 oficjalnie wydany – coś tu jest nie tak…

Głośnik ma wymiary 525 mm × 140 mm × 322 mm i waży 10 kg. Jest to więc sprzęt bardzo stacjonarny. Za muzykę odpowiadają dwa głośniki o średnicy 100 mm ulokowane po przekątnej w obudowie. Ta przy okazji jest pudłem rezonansowym o pojemności około 10 litrów. Ma to zapewnić wysoką jakość dźwięku. Głośnik został wyposażony w 32-bitową jednostkę sterującą z możliwością rozbudowy i dostrojony przez ekspertów od subiektywnych debuggowania akustycznego. Obsługuje 3 tryby strojenia i dodatkowy equalizer. Jego cena w trakcie zbiórki to 2999 juanów, czyli około 1650 PLN. Po jej zakończeniu wzrośnie do 3799 juanów, czyli około 2100 PLN. Do pierwszych osób ma trafić już 31 stycznia. Jak widać, nie jest to raczej urządzenie dla każdego.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.