Obecnie największym wytwórcą podzespołów do smartfonów i komputerów jest TSMC. Ten tajwański gigant produkuje zarówno procesory, jak i układy graficzne na zlecenie takich potęg jak AMD, Qualcomm, MediaTek, Apple czy Huawei, a to tylko niektórzy z jego długiej listy klientów. Dlatego też niezależnie od tego, kto sobie radzi najlepiej na rynku firma ta zawsze może liczyć na stabilne zyski.

Wyniki TSMC za 2019 rok

Wyniki TSMC za 2019 rok

TSMC odnotowało 15% wzrost miesięcznych przychodów między listopadem a grudniem 2019 roku i 4% wzrost rocznych przychodów, według zgłoszeń dokonanych w piątek w SEC. Według danych gigant odnotował35,7 mld dolarów przychodów w 2019 roku i 3,4 mld dolarów w grudniu. Oznacza to spadek o 4,2% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, ale wzrost o 15% względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Spółka podała, że jej przychody w czwartym kwartale wyniosły 10,6 mld dolarów, co oznacza wzrost o 8% w stosunku do roku poprzedniego.

Zobacz też: Wyjątkowy aparat 12 MPx dla wybranych modeli Samsunga Galaxy S20

Jest to również pierwszy raz, kiedy firma przekroczyła granicę 10 miliardów dolarów w przychodach kwartalnych. Wzrost ten przewyższył własne prognozy spółki, które przewidywały wzrost o 1-3% na początku 2019 roku, a także prognozę wzrostu o 1-3% dla całej branży czysto odlewniczej. TSMC ma przedstawić wyniki 16 stycznia, aby szczegółowo omówić ten kwartał. Patrząc w przyszłość, firma spodziewa się, że rok 2020 przyniesie 15-20% wzrost przychodów. Ma to mieć związek głównie z procesem technologicznym 5 nm, który ma być wykorzystywany w produkcji masowej już w drugiej połowie roku. TSMC odpowiada za znaczną część PKB na Tajwanie i jest obecnie najbardziej wartościową azjatycką firmą.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.