USA chce mieć fabryki Intela i TSMC

TSMC przyznaje – ubiegły rok był wyjątkowo udany

Newsy

Obecnie największym wytwórcą podzespołów do smartfonów i komputerów jest TSMC. Ten tajwański gigant produkuje zarówno procesory, jak i układy graficzne na zlecenie takich potęg jak AMD, Qualcomm, MediaTek, Apple czy Huawei, a to tylko niektórzy z jego długiej listy klientów. Dlatego też niezależnie od tego, kto sobie radzi najlepiej na rynku firma ta zawsze może liczyć na stabilne zyski.

Wyniki TSMC za 2019 rok

Wyniki TSMC za 2019 rok

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

TSMC odnotowało 15% wzrost miesięcznych przychodów między listopadem a grudniem 2019 roku i 4% wzrost rocznych przychodów, według zgłoszeń dokonanych w piątek w SEC. Według danych gigant odnotował35,7 mld dolarów przychodów w 2019 roku i 3,4 mld dolarów w grudniu. Oznacza to spadek o 4,2% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, ale wzrost o 15% względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Spółka podała, że jej przychody w czwartym kwartale wyniosły 10,6 mld dolarów, co oznacza wzrost o 8% w stosunku do roku poprzedniego.

Zobacz też: Wyjątkowy aparat 12 MPx dla wybranych modeli Samsunga Galaxy S20

Jest to również pierwszy raz, kiedy firma przekroczyła granicę 10 miliardów dolarów w przychodach kwartalnych. Wzrost ten przewyższył własne prognozy spółki, które przewidywały wzrost o 1-3% na początku 2019 roku, a także prognozę wzrostu o 1-3% dla całej branży czysto odlewniczej. TSMC ma przedstawić wyniki 16 stycznia, aby szczegółowo omówić ten kwartał. Patrząc w przyszłość, firma spodziewa się, że rok 2020 przyniesie 15-20% wzrost przychodów. Ma to mieć związek głównie z procesem technologicznym 5 nm, który ma być wykorzystywany w produkcji masowej już w drugiej połowie roku. TSMC odpowiada za znaczną część PKB na Tajwanie i jest obecnie najbardziej wartościową azjatycką firmą.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x