współdzielenie kont

Współdzielenie kont niszczy ekosystem VOD – twierdzą analitycy

Newsy

Platformy streamingowe tracą coraz więcej przez zjawisko, jakim jest współdzielenie kont. Polega ono na zrzucaniu się np. grupy znajomych na opłacanie tylko jednego konta, do którego dane logowania posiada cała grupa. W efekcie z zasobów platform takich jak Netflix może korzystać kilka osób, mimo że użytkownicy płacą tylko za jedno konto.

Współdzielenie kont w opinii analityków

współdzielenie kont

Tom Rutledge, będący szefem organizacji Charter Communications, stwierdził na jednej z konferencji, że zjawisko współdzielenia kont w serwisach VOD to czynnik pustoszący ekosystem. Na potwierdzenie swoich słów zaznaczył, że w USA połowa gospodarstw domowych składa się maksymalnie z dwóch mieszkańców, podczas gdy na powiązanych z nimi profilach można zaobserwować kilka otwartych sesji na różnych ekranach jednocześnie. Analitycy twierdzą, że współdzielenie kont niszczy ekosystem VOD, natomiast sami przedstawiciele platform streamingowych wypowiadają się w bardziej stonowanym tonie. Dostrzegają jednak problem i zapowiadają wprowadzenie zmian. Sytuacja jest więc rozwojowa.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Ile pieniędzy tracą platformy VOD przez współdzielenie kont?

Według szacunków w 2019 roku serwisy streamingowe straciły 9,1 mld dolarów przez zjawisko współdzielenia kont przez użytkowników. 30% osób korzystających z serwisów tego typu w USA przyznaje się, że udostępnia dane do logowania do swojego konta innym osobom, lub sama takie dane otrzymuje. Niektórzy przewidują, że do 2024 roku starty z tytułu współdzielenia kont mogą wzrosnąć do ponad 12 mld dolarów rocznie.

Czytaj także: Wspólne konto na Netflixie? Serwis zapowiada zmiany

W niektórych przypadkach posiadanie wspólnego abonamentu przez grupę osób jest dozwolone w regulaminie serwisu. Wtedy jednak taka opłata jest wyższa niż dla pojedynczych użytkowników. Wymaga się też, by osobami ze wspólnym abonamentem byli mieszkańcy jednego domu.

Źródło: wirtualnemedia.pl


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x