Współzałożyciel i CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, w ciągu ostatniej dekady stawiał sobie co roku nowe osobiste wyzwanie, starając się rozwijać na nowe sposoby poza pracą. Na przykład rok przed wyjazdem do Chin studiował mandaryński. Wcześniej przyrzekł doskonalić swoje umiejętności przemawiania. W 2016 roku zamierzał zbudować sztuczną inteligencję, by móc prowadzić swój dom.

Plany szefa Facebooka na 2030 rok

Plany szefa Facebooka na 2030 rok

W ciągu ostatnich 10 lat wiele się jednak zmieniło. Kiedy rozpoczynał swoje osobiste wyzwania, życie Zuckerberga koncentrowało się głównie na budowaniu strony internetowej Facebook. Teraz jednak odpowiada także za wiele innych projektów, więc ma znacznie więcej pracy. Dodatkowo jest także ojcem, więc musi spędzać więcej czasu z rodziną. Dlatego też w tym dziesięcioleciu Zuckerberg będzie myślał bardziej długofalowo. Skupia się więc na tym, co chce osiągnąć do 2030 roku. Z drugiej strony jest tego naprawdę dużo i tyczy się to głównie kwestii zawodowych.

Zobacz też: Wszystkie Twoje oceny i opinie w Sklepie Play w jednym miejscu

Przede wszystkim uważa, że kolejna rewolucja będzie się opierała na okularach VR. Według niego to one zastąpią w przyszłości smartfony i na nowo zdefiniują komunikację. Brzmi to niezwykle rozsądnie. W końcu okulary są znacznie bliżej człowieka niż smartfon. Nie można więc w nich niczego przegapić. Oczekuje także na zmianę pokoleniową jeśli chodzi o zajmowanie się najważniejszymi rzeczami na świecie. Chociaż nie sprecyzował, o jakich konkretnie rzeczach mowa. Warto tu jednak pamiętać, że ta prędzej czy później i tak nastąpi. Zauważył też, że internet mimo licznych zalet ma też pewne wady. Na przykład obdziera ludzi z intymności i poczucia wyjątkowości. Ma nadzieję, że dzięki sieciom społecznościowym uda się odwrócić tę sytuację. Zuckerberg uważa także, że potrzebujemy więcej regulacji rządowych w odniesieniu do ustanawiania zasad dotyczących takich spraw jak wybory, prywatność, przenoszenie danych i szkodliwe treści.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.