Plany szefa Facebooka na 2030 rok

Szef Facebooka zdradza plany na 2030 rok

Newsy

Współzałożyciel i CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, w ciągu ostatniej dekady stawiał sobie co roku nowe osobiste wyzwanie, starając się rozwijać na nowe sposoby poza pracą. Na przykład rok przed wyjazdem do Chin studiował mandaryński. Wcześniej przyrzekł doskonalić swoje umiejętności przemawiania. W 2016 roku zamierzał zbudować sztuczną inteligencję, by móc prowadzić swój dom.

Plany szefa Facebooka na 2030 rok

Plany szefa Facebooka na 2030 rok

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W ciągu ostatnich 10 lat wiele się jednak zmieniło. Kiedy rozpoczynał swoje osobiste wyzwania, życie Zuckerberga koncentrowało się głównie na budowaniu strony internetowej Facebook. Teraz jednak odpowiada także za wiele innych projektów, więc ma znacznie więcej pracy. Dodatkowo jest także ojcem, więc musi spędzać więcej czasu z rodziną. Dlatego też w tym dziesięcioleciu Zuckerberg będzie myślał bardziej długofalowo. Skupia się więc na tym, co chce osiągnąć do 2030 roku. Z drugiej strony jest tego naprawdę dużo i tyczy się to głównie kwestii zawodowych.

Zobacz też: Wszystkie Twoje oceny i opinie w Sklepie Play w jednym miejscu

Przede wszystkim uważa, że kolejna rewolucja będzie się opierała na okularach VR. Według niego to one zastąpią w przyszłości smartfony i na nowo zdefiniują komunikację. Brzmi to niezwykle rozsądnie. W końcu okulary są znacznie bliżej człowieka niż smartfon. Nie można więc w nich niczego przegapić. Oczekuje także na zmianę pokoleniową jeśli chodzi o zajmowanie się najważniejszymi rzeczami na świecie. Chociaż nie sprecyzował, o jakich konkretnie rzeczach mowa. Warto tu jednak pamiętać, że ta prędzej czy później i tak nastąpi. Zauważył też, że internet mimo licznych zalet ma też pewne wady. Na przykład obdziera ludzi z intymności i poczucia wyjątkowości. Ma nadzieję, że dzięki sieciom społecznościowym uda się odwrócić tę sytuację. Zuckerberg uważa także, że potrzebujemy więcej regulacji rządowych w odniesieniu do ustanawiania zasad dotyczących takich spraw jak wybory, prywatność, przenoszenie danych i szkodliwe treści.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x