zte-logo-001

ZTE, obok Huawei, jest często wymieniany jako jedna z przyszłych potęg telekomunikacyjnych. Chińska firma ujawniła wyniki sprzedaży w pierwszej połowie 2011 roku, a jest się czym chwalić.

Większość z was domyśla się któremu urządzeniu ZTE w dużej mierze zawdzięcza swój sukces. Model Blade, znany także jako Orange San Francisco, jest jednym z najlepiej wspieranych telefonów. Powodem jest przede wszystkim bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz brak jakichkolwiek blokad od producenta. Jak prezentują się statystyki?

ZTE w ciągu ostatnich 6 miesięcy sprzedało 35 milionów komórek, co oznacza wzrost o 30% w porównaniu do roku poprzedniego. Nie wiemy ile z tych urządzeń było smartfonami, ale samych inteligentnych komórek dostarczono 400% więcej. Dodatkowo, na niezbyt przychylnym do tej pory rynku amerykańskim, firma zwiększyła swój wpływ aż czterokrotnie.

Blade został sprzedany w 2,5 mln egzemplarzy i znajduje 16 000 nowych nabywców każdego dnia w samych Chinach – najwięcej ze wszystkich urządzeń z Androidem. Do końca roku ZTE planuje sprzedać drugie tyle, co już nie będzie takie łatwe. Jednak ciągle możliwe, ponieważ według statystyk, Blade dostępny jest w 50 krajach, u 80 operatorów.

Ale sukcesy producenta nie skupiają się wyłącznie w Azji – Brazylijczycy najczęściej wybierają telefony ZTE, które stanowią aż 46% rynku.

A jakie są plany na przyszłość? Oczywiście bardzo optymistyczne. Głównym celem jest sprzedanie 12 milionów smartfonów w drugiej połowie tego roku. Ten plan ma szansę powodzenia, tym bardziej że producent chce wypuścić 30 nowych modeli smartfonów (nie wiadomo ile z nich będzie wyposażone w Androida) w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Z pewnością do sukcesu swoją cegiełkę dołoży ZTE Skate, który może znaleźć wielu nabywców, jeśli tylko nie będzie opóźniał swojego wejścia na światowy rynek.

źródło: eurodroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński