ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Donald Trump zbanowany na Snapchacie

Twoja bateria rozładowuje się za szybko? Sprawdź, co robi Snapchat w tle

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Snapchat to jedna z najpopularniejszych sieci społecznościowych na świecie. Każdego dnia z aplikacji, w której można dzielić się zdjęciami, które znikają po kilku sekundach, korzystają dziesiątki milionów osób. Niestety od wielu lat użytkownicy programu na Androidzie narzekają na niego, głównie ze względu na kiepską optymalizację. Niestety okazuje się, że nawet poprawki wprowadzone w najnowszej odsłonie systemu Google’a nie pomagają. Jeśli korzystacie ze Snapchata, to lepiej sprawdźcie, co robi w tle.

Snapchat nie interesuje się nowymi funkcjami Androida 10. U wielu osób nieustannie działa w tle

Zaniepokojeni użytkownicy portalu Reddit informują, że aplikacja Snapchat nieustannie działa w tle w systemie Android 10. Nie muszę chyba tłumaczyć, że może to prowadzić m.in. do szybszego rozładowywania się baterii. Co więcej, nie do końca wiadomo, co niezbyt skomplikowana aplikacja do dzielenia się zdjęciami może robić w tle. Najgorszą wiadomością jest jednak fakt, że Snapchat nic nie robi sobie z manualnego ograniczenia jego działania – pomimo włączonej odpowiedniej funkcji, która w najnowszej odsłonie Androida została doszlifowana, program wciąż potrafi działać przez wiele godzin dziennie, przy zamkniętej aplikacji.

Zobacz też: Sklep Google Play nareszcie posegregował oceny i recenzje użytkowników.

Co w takim razie mogą zrobić użytkownicy, jeśli nie chcą pozbyć się aplikacji? Przede wszystkim warto korzystać z aplikacji, które „zamrażają” inne programy – tym sposobem nie mogą one włączać się w tle, choć to skutkuje oczywiście brakiem powiadomień. Inną możliwością jest włączanie trybu oszczędzania baterii, który jest znacznie bardziej agresywny. Niestety są to tylko półśrodki – miejmy nadzieję, że już wkrótce problem z aplikacją zostanie rozwiązany przez twórców.

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy