Windows 7 jest zbyt dobry

Google rozprawi się z Windowsem 7 skuteczniej niż Microsoft

Newsy

Windows 7 ma się bardzo dobrze na rynku. Jego użytkownicy w większości niewiele sobie robią z braku wsparcia od Microsoftu. Przyczyn tego stanu rzeczy może być naprawdę wiele. Część z nich nie lubi zmian, inni mieli problemy z Windowsem 10, które dla wielu osób okazały się nie do zaakceptowania. Jeszcze inni muszą pozostać na starszej wersji systemu ze względu na kompatybilność z konkretnym oprogramowaniem. Microsoft robi wszystko, co może, żeby zachęcić do aktualizacji przynajmniej te dwie pierwsze grupy. Możliwe jednak, że to właśnie Google przekona ich skuteczniej do zmiany systemu.

Wsparcie Chrome dla Windowsa 7

Wsparcie Chrome dla Windowsa 7

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

W przyszły wtorek, czyli 14 stycznia, system Windows 7 osiągnie wreszcie koniec rozszerzonego wsparcia technicznego, co oznacza, że jego użytkowników czeka pożegnanie z aktualizacjami zabezpieczeń i pomocą techniczną firmy Microsoft. Dla wielu osób może to jednak nie być wystarczający powód do zmiany systemu. Warto jednak zaznaczyć, że Google zobowiązało się aktualizować swoją przeglądarkę na starzejącym się systemie operacyjnym przez kolejne 18 miesięcy. Oznacza to, że najpopularniejsza przeglądarka internetowa na rynku za półtora roku przestanie się rozwijać na Windowsie 7. To może spowodować odpływ wielu z użytkowników poczciwej siódemki na nowsze wersje systemu.

Zobacz też: Xbox Series X bez ekskluzywnych gier, czyli życie Xbox One zostało przedłużone

Jednak stracić może na tym również samo Google. Część z tych osób chętniej zmieni przeglądarkę niż system operacyjny. Tym bardziej że przenoszenie zakładek pomiędzy poszczególnymi przeglądarkami jest dziecinnie proste. Koniec wsparcia dla tej najpopularniejszej na pewno jednak zamiesza w statystykach popularności systemów operacyjnych. Dodatkowo z czasem coraz więcej programów zacznie, chociażby częściowo tracić wsparcie dla przestarzałego systemu między innymi z powodu obaw wydawców o bezpieczeństwo. To natomiast w ostatnich latach stało się priorytetem dla wielu firm.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x