Zakup porządnej klawiatury to wyzwanie, zwłaszcza jeśli dysponujemy niewielkim budżetem. W takim wypadku jesteśmy skazani na konstrukcje membranowe. W niedalekiej przyszłości sytuacja ta ma ulec zmianie. Stanie się tak dzięki zupełnie nowemu typowi przełączników, których główną zaletą jest niska cena. Ich producent chwali się, że pozwoli to na produkcję klawiatur mechanicznych w cenach typowych dla rozwiązań membranowych.

Cherry Viola

Najsłynniejszy producent przełączników, jakim jest firma Cherry, czekał do ostatniego dnia targów Consumer Electronics Show, aby ogłosić swój najnowszy produkt. Nowy przełącznik mechaniczny o dumnej nazwie Viola jest produktem, który skupia się na jak najniższej cenie. Oferuje przy tym skok wstępny 2 mm oraz skok całkowity 4 mm. Dodatkowo wciśnięcie go wymaga siły 45 cN (centyniutonów), czyli takiej samej, jak w przypadku popularnych Cherry MX Red. Przełącznik Viola wykorzystuje standardową w branży konstrukcję krzyżową do mocowania nasadek klawiszy. Są one proste w wymianie i w pełni kompatybilne z systemami oświetlenia LED, które w dzisiejszych czasach są niezwykle istotne, zwłaszcza dla graczy.

Zobacz też: POCO F2 coraz bliżej! Xiaomi składa odpowiednie papiery

Producent chwali się, że jego zespół spędził ponad rok na projektowaniu nowego przełącznika. Jego produkcja będzie natomiast miała miejsce w Niemczech. Według pierwszych wrażeń testerów przypomina on nieco przełącznik MX Brown, lecz mniej wyczuwalny a przy okazji cichszy. Producent nie podał jeszcze zakładanej żywotności nowego rozwiązania. To natomiast jest cecha, o którą martwi się najwięcej osób. Zwłaszcza że ceny klawiatur z mechanizmem Viola mają się zaczynać od 50 USD, czyli około 190 PLN.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.