bezpieczny autobus

Bezpieczny Autobus – dzięki tej usłudze sprawdzisz, czy twój przewoźnik dba o bezpieczeństwo

Newsy

W Polsce mamy ewidentny problem ze stanem pojazdów w transporcie publicznym. Pokazują to kontrole Inspekcji Ruchu Drogowego. Bezpieczny Autobus to usługa, która może pozwolić pasażerom na sprawdzenie podstawowych informacji o stanie technicznym pojazdu, którym jadą. Świadomych klientów firm przewozowych otrzymane dane mogą skłonić do zmiany przewoźnika. W niektróych wypadkach może także do poinformowania o stanie pojazdu stosownych służb, zanim dojdzie do wypadku.

Jak działa usługa Bezpieczny Autobus?

„Bezpieczny Autobus” to usługa świadczona przez Ministerstwo Cyfryzacji, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem na wycieczkę można się upewnić czy autobus, którym my lub nasi bliscy będą jechać, ma ważne badanie techniczne, aktualne OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie – czytamy na stronie usługi. Sprawdźmy, jak to działa w praktyce.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]
bezpieczny autobus

Żeby uzyskać raport o pojeździe, którym podróżujemy my lub nasi bliscy, musimy znać jego numer rejestracyjny. Nie jest to żadną przeszkodą, wystarczy zerknąć na tablicę z przodu lub z tyłu autobusu. Po wpisaniu w wyznaczone pole numeru, za chwilę otrzymamy raport.

bezpieczny autobus

Czytaj także: KiedyPrzyjedzie – aplikacja dla pasażerów autobusów z małych i średnich miast

Nie każdy z nas jest pasjonatem motoryzacji. Nie każdy umie ocenić dokładnie stan techniczny autobusu. Każdy może jednak kilkoma kliknięciami upewnić się, czy autobus, którym będzie podróżowało np. jego dziecko na wycieczkę szkolną, ma ważne badanie techniczne i nie został wycofany z ruchu. Informacje o dowolnym autobusie polskich przewoźników można sprawdzić na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x