ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC zamierza polepszyć jakośc dzwięku w smartfonach

Autor: Mateusz Choma Kategoria: Newsy
HTC__Beats

 

HTC oficjalnie ogłosiło współpracę z firmą Beats Electronics, zajmującą się dźwiękiem cyfrowym. Tajwański producent ma zamiar w ten sposób wprowadzić do swoich urządzeń znane ze słuchawek rozwiązania Beats by Dr. Dre, co ma zaowocować poprawą jakości dźwięku wydobywającego się z telefonu.
Tą samą technologię jakiś czas temu firma Hewlett-Packard wprowadziła do swoich laptopów, czego przykładem jest w szczególności model HP ENVY Beats. Układ dźwiękowy w tym laptopie położony jest w jak najbardziej odległym i odizolowanym miejscu od innych podzespołów, by na dźwięk nie miały wpływu żadne zakłócenia.

Wracając do smartfonów, HTC w notatce prasowej deklaruje, że pierwszy model stworzony we współpracy z nowym partnerem zostanie wypuszczony już jesienią tego roku. Zazwyczaj wojna o klienta toczyła się na polu „wyświetlaczowo-wydajnościowym”, a sprawę systemu audio pomijano, więc na pewno dobrym znakiem jest zainteresowanie się dźwiękiem przez producenta. Z drugiej strony jednak należy zastanowić się czy nie jest to chwyt czysto komercyjny.  Beats to znana marka kładąca duży nacisk na wygląd, wręcz na modę i popkulturę (oferuje na przykład słuchawki sygnowane przez Lady Gagę czy Justina Biebera), więc być może jest to dla HTC tylko prosty sposób na uczynienie swoich telefonów bardziej luksusowymi.
Należy także pamiętać, że w smartfonie, oprócz jeszcze mniejszej ilości miejsca niż w laptopie, działają często aż dwie anteny (sieć komórkowa i WiFi), które prawdopodobnie i tak będą powodować zakłócenia, a wprowadzenie nowego rozwiązania niekoniecznie musi oznaczać dużo lepszą jakość dźwięku. Kolejną sprawą jest cena, która może wzrosnąć, choć raczej nie będzie to wysoki skok (chyba że HTC zdecyduje się także dodawać słuchawki Beats jako akcesorium).

Tak więc co sądzić o nowych krokach podjętych przez HTC? Sądzę należy je oceniać na plus, ponieważ coś w końcu ruszyło w zapomnianym na rynku smartfonów segmencie audio, a czas pokaże co z tej konkretnej współpracy wyjdzie.

źródła: phandroid.com, htc.com

Sprawdź najnowsze wpisy