Każdy producent ma w swojej ofercie takie akcesorium, które dla jednych jest zbawieniem, a inni po prostu z niego drwią. O ile tak było w przypadku doczepianej klawiatury dla starych flagowców Samsunga, tak w przypadku Apple jest to Smart Battery Case, czyli po prostu etui z baterią w postaci garba. Pamięta ono jeszcze czasy, kiedy ludzie zachwycali się designem ogromnego iPhone’a 6 Plus, ale tym razem wróćmy do generacji sprzed dwóch lat. To właśnie Smart Battery Case dedykowane tym urządzeniom powinny odwiedzić serwis Apple.

Korzystasz z etui z baterią ze swoim iPhonem XS lub XR? Zgłoś się do serwisu Apple

smart battery case

Apple najprawdopodobniej jako jedyny producent ogłasza akcje naprawcze. Jest to zarówno świetna, jak i zła informacja, bo w końcu u innych firm nikt nie stwierdza wad fabrycznych – są idealne? Ciężko ocenić. Na pewno tym razem Smart Battery Case dla iPhone’ów XS, XS Max i XR wymagają wizyty w serwisie. Na szczęście tym razem nie zapowiada się na to, aby problemem były same ogniwa i możliwość ich eksplozji. Apple zauważyło, że uszkodzone etui z baterią mogą się nie ładować lub przerywać i analogicznie mogą ładować albo przerywać podczas ładowania smartfona.

Zobacz też: LG składa obietnicę – ich dział smartfonów znowu będzie rentowny.

Problem dotyczy Smart Battery Case, które zostały wyprodukowane od stycznia do października 2019 roku. Dlatego jeśli posiadasz takie etui, to możesz udać się do autoryzowanego punktu Apple, aby wymienić akcesorium na nowe – naturalnie bez dodatkowych opłat. Tymczasem wyobrażacie sobie, że konkurencja zorganizowałaby podobną akcję serwisową?

Źródło: GSM Arena, Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.