Wyścig o cyferki nadal trwa, choć oczywiście stanowi on już poboczną kwestię w wyborze smartfonów. Przynajmniej mam taką nadzieję. Naturalne rośnie liczba megapikseli w aparatach, ale też pojawiają się szczegóły przysłon, wielkości pikseli i inne cechy, o których wcześniej nikt nie myślał. Liczba rdzeni przestała rosnąć, ale zmniejsza się proces technologiczny. Jedno się nie zmienia – nadal potrzebujemy dużo pamięci operacyjnej. Tej nigdy nie jest za mało, więc w drodze jest pierwszy smartfon z 16 GB RAM.

Black Shark 3 ma szansę być pierwszym smartfonem z 16 GB RAM

Dzisiaj w ramach wydajności, na którą składa się też wielozadaniowość, teoretycznie wyróżniają się smartfony dla graczy. Naturalnie to nie tylko ona składa się na wyjątkowość tej kategorii urządzeń mobilnych, ale na pewno jest istotna. Dlatego to Black Shark 3 ma szansę być pierwszym smartfonem z 16 GB RAM. Tym samym nadal to Chińczycy będą utrzymywać trend podnoszenia pamięci operacyjnej. Przez długi czas robił to OnePlus, ale od kilku generacji matematyczna firma wyrównuje aktualnej standardy. Niemniej wróćmy do smartfonów dla graczy od Xiaomi. Ten w ramach plotek ma jeszcze potwierdzoną obecność 5G, co jest naturalne – w końcu Chińczycy powinni wykorzystać Snapdragona 865.

Zobacz też: Facebook jednak stawia na reklamy o antyszczepionkowcach.

Obecnie najmocniejszy model w portfolio, Black Shark 2 Pro, został zaprezentowany pod koniec lipca. Black Shark 2 pojawił się w marcu i niewykluczone, że omawiany Black Shark 3 też pojawi się w ciągu dwóch miesięcy. Naturalnie niewykluczone, że wcześniej inny producent postanowi pokazać smartfona z 16 GB RAM. Jednak na razie to marka dla graczy od Xiaomi jako pierwsza pojawia się w tej materii w plotkach.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.