POCO F2 to smartfon z gatunku tych bardzo wyczekiwanych, mimo że tak naprawdę nie zapowiada się, aby odmieniły one rynek. Podobnie odnosimy się do Compactów od Sony oraz kultowego już iPhone’a SE. Niemniej poza Japończykami wiele wskazuje na to, że zarówno Xiaomi, jak i Apple przedstawią smartfony, które od wielu miesięcy widnieją tylko w plotkach. Następcą iPhone’a SE niejako ma być iPhone 9, a POCO F2 jako… POCO F2. Co do tego już nie mamy żadnych wątpliwości.

Xiaomi szykuje POCO F2 – już nikt im go nie zabierze

xiaomi poco f2 pocophone znak towarowy

Xiaomi złożyło w Chinach wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego dla POCO F2. Tym samym miało to miejsce przed usuniętym dzisiaj tweetem prezesa marki Pocophone, w którym dowiedzieliśmy się, że usłyszymy o nowościach w 2020 roku. Naturalnie gigant z Państwa Środka dużo wcześniej zaplanował ten ruch, o czym świadczy fakt, że swoją prośbę Xiaomi złożyło 4 grudnia. Naturalnie wszyscy już spodziewają się kolejnego taniego flagowca, co może być stosunkowo trudne, gdy Snapdragon 865 po prostu na to nie pozwala. Nadal jest wiele wątpliwości – gdzie w tym wszystkim będzie Redmi? Oczywiście ponownie może wrócić wersja wydarzeń, że POCO F2 będzie specjalną odmianą smartfona, który u nas pojawi się w ramach portfolio Xiaomi lub wspomnianego Redmi.

Zobacz też: Oczyszczalnia ścieków dla Twojego domu!

Mimo wszystko POCO F2 powstaje, ale czym będzie? Miejmy nadzieję, że Xiaomi nie każe nam długo czekać na pojawienie się pierwszych, oficjalnych szczegółów. Bardzo możliwe, że firma zdecyduje się na równoległą premierę z Mi 10 i Mi 10 Pro, gdyż Chińczycy nie planują sprzedawać tych modeli w Indiach. Jak zapewne dobrze pamiętacie, to jest rynek, dla którego marka Pocophone w ogóle powstała.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.