Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość rozwija się znacznie szybciej, niż trafia do rąk użytkowników. Z drugiej strony nie widzę powodu, żebyśmy mieli decydować się na zakup tych rozwiązań, kiedy te wciąż są w powijakach. Na uwagę tutaj zasługuje tutaj nowy zestaw VR od Panasonica, który jako pierwszy przypomina okulary, a nie toporny hełm. Co więcej, niewielkie wymiary to dopiero początek długiej listy zalet nowego rozwiązania.

Panasonic okulary VR

Panasonic okulary VR

Firma twierdzi, że są to pierwsze okulary VR obsługujące wideo HDR. Kolejnym są natomiast wymienne soczewki, które można bez problemu dostosować do naszej wady wzroku. Jest to bardzo ważne dla okularników, którzy nie są zainteresowani szkłami kontaktowymi. Wrażenie robi także ich rozdzielczość. Generują one obraz UHD, czyli 3840 × 2160 pikseli. Jest to możliwe w tak małym urządzeniu dzięki zastosowaniu wyświetlaczy zbudowanych przy pomocy paneli microLED. Obraz jest odświeżany z częstotliwością 120 Hz. Odpowiednio wysoka częstotliwość jest istotna dla komfortu użytkownika.

Zobacz też: Sundered: Eldritch Edition za darmo w Epic Games Store

Widać więc, że producent nie chciał jedynie zabłysnąć konstrukcją zestawu, a zapewnić kompetentne rozwiązanie. Jednak to właśnie jego budowa jest szczzególnie wyjątkowa. Są to prawdziwe okulary. Nie musimy więc w żaden wymyślny sposób mocować ich na głowie. Wystarczy je jedynie założyć. Kolejnym atutem ma być jego niska waga, chociaż podobno prototyp pokazany na targach CES 2020 był dość ciężki, to producent zapewnia, że produkt końcowy będzie znacznie wygodniejszy w noszeniu. Dodatkowo firma zdecydowała się na słuchawki douszne połączone z zestawem krótkimi kablami. Dzięki temu dostaniemy produkt lekki, banalny w założeniu i do tego otwarty, więc nie będzie powodował problemów z pocącą się twarzą.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.