Microsoft opracował nową technikę wykrywania i zgłaszania zboczeńców, którzy próbują zwabić dzieci w sieci. Technologia Project Artemis zostanie udostępniona za darmo kwalifikującym się firmom usług internetowych, które oferują funkcję czatu. Funkcja ta recenzuje rozmowy tekstowe i ocenia, czy można je uznać za uwodzenie dzieci. Oznacza ona takie rozmowy i przypisuje im oceny. Na tej podstawie firmy mogą wykorzystać te dane do oznaczania rozmów do recenzji przez moderatorów.

Microsoft walczy z pedofilią

Microsoft walczy z pedofilią

Projekt rozpoczął się w listopadzie 2018 roku w Microsoft 360 Cross-Industry Hackathon. Od tego czasu Microsoft, The Meet Group, Roblox, Kik, Thorn i inne firmy pomogły zbudować to narzędzie. Od dzisiaj, czyli 10 stycznia, licencjonowanie będzie obsługiwane przez Thorna, fundację non-profit, która buduje technologię do obrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym.

Na blogu ogłaszającym Projekt Artemis Microsoft napisał:

Projekt Artemis jest znaczącym krokiem naprzód, ale w żadnym wypadku nie jest panaceum. Wykorzystywanie seksualne dzieci w Internecie oraz wykrywanie prób ich uwodzenia to poważne problemy. Jednak nie zniechęca nas złożoność i ich zawiłość. Wręcz przeciwnie, udostępniamy obecnie to narzędzie, aby zaprosić inne firmy i organizacje technologiczne do dalszego wkładu i zaangażowania w celu ciągłego ulepszania i udoskonalania tego narzędzia.

Zobacz też: Galaxy S20 może jednak nie dostać ekranu z odświeżaniem 120 Hz

Microsoft nie jest jedyną firmą z branży walczącą z wykorzystywaniem dzieci. W zeszłym roku YouTube zablokował setki kanałów za dziesiątki milionów filmów. Stało się to po tym, jak liczne doniesienia sugerowały, że na platformie istnieje dziecięcy krąg pornograficzny. Oberwało się także wielu komentującym takie filmy. Facebook oznajmił, że używa AI do walki z wykorzystywaniem dzieci, a aplikacja Tumblr została kiedyś usunięta z App Store, gdy obrazy przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci przeszły przez jej filtry.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.