Apple zablokuje kolejny tablet? Czas na XOOMa? Co kolejne?

1 minuta czytania
Komentarze

Motorola-Xoom-2
Apple zwariowało na punkcie blokowania opatentowanych przez siebie rozwiązań. Na pierwszy ogień poszedł produkt Samsunga – Galaxy Tab, którego sprzedaż została zablokowana. Przynajmniej na krótki okres, dopóki koreański koncern nie będzie apelował. Dzisiejsze informacje pokazują, że dla firmy Steve’a Jobsa jeden produkt wycofany z obiegu to za mało.

Do tego samego sądu, który nakazał Samsungowi wycofać produkt ze sklepowych półek, miał wpłynąć wniosek o zakaz sprzedaży Xooma Motoroli, który na rynku dostępny jest dość długo, a to może wpłynąć na brak przychylności sądu do próśb Apple’a. Tym bardziej, że ani wizualnie Xoom nie przypomina żadnego produktu z jabłkiem na obudowie, ani system Androida w wersji 3.x nie jest podobny do żadnego iOSa.

O co tak naprawdę chodzi firmie z Cupertino? IPad ma ugruntowaną pozycję na rynku, ani produkt Samsunga, ani tym bardziej Motoroli dotychczas nie zagraża pozycji lidera. Tak więc Apple straszy? Czy też może stroszy swoje pióra pokazując tym samym ogromną dominację?

źródło: TechCrunch

Motyw