Zapowiedź Dead Cells na Androida pojawiła się jeszcze na początku maja. Od tamtego czasu minęło już siedem miesięcy, a gry jak nie było w Sklepie Play, tak nie ma. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że trudno tu mówić o opóźnieniu. W końcu wydawca nie podawał żadnej konkretnej daty premiery. Mimo to mam wrażenie, że nieco się pośpieszył z zapowiedzią i radość oczekiwania zdążyła się przerodzić w irytację fanów, a następnie w zapomnienie.

Dead Cells na Androida już tego lata

Nieco irytować może natomiast fakt, że tytuł ten jest dostępny już od kilku ładnych miesięcy na iOS. Z drugiej strony to właśnie tamta platforma jest najbardziej dochodowa, jeśli chodzi o urządzenia mobilne. Trudno więc mieć pretensje do programistów o to, że zwraca się na początku na najbardziej prosperujący rynek. Dowiedzieliśmy się jednak kiedy mniej więcej tytuł trafi na Androida. Wydawca obiecał, że Dead Cells trafi na Androida w trzecim kwartale 2020 roku. Oznacza to, że gra może trafić do Sklepu Play w dowolnym momencie między początkiem lipca a końcem września.

Zobacz też: Bardzo groźne aplikacje usunięte z Google Play – natychmiast je odinstaluj, jeśli z nich korzystasz!

Kiedy już dotrze, będzie prawdopodobnie zawierać wiele tych samych usprawnień, które Motion Twin dodał do gry po jej przeniesieniu na iOS. Na iPhone można dostosować interfejs, zmieniając rozmiar i położenie elementów sterujących do własnych upodobań. W tak trudnym tytule byłaby to istotna pomoc. Oczywiście najlepszą opcją byłaby pełna obsługa kontrolerów, które zapewniają znacznie wyższą precyzję niż ekran dotykowy. Pozostaje także się cieszyć, że coraz więcej świetnych gier trafia na smartfony.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.