ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
fibaro home center 3

Fibaro Home Center 3 – Polacy pokazują najbardziej zaawansowaną centralę Smart Home

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Lubimy polskie akcenty w różnych formach światowego przekazu. W filmach szukamy naszych flag, a na napisach końcowych rodzimobrzmiących nazwisk. Dlaczego w takim razie nie doceniać polskich firm, które mają duże znaczenie na swoim rynku? Jedną z nich jest Fibaro, a więc specjalista z zakresu szeroko rozumianego Smart Home. Producent postanowił przywieźć na targi Consumer Electronics Show w Las Vegas swoją najnowszą i najbardziej zaawansowaną centralę – Fibaro Home Center 3.

Fibaro Home Center 3 to centrum dowodzenia Smart Home – bardzo rozbudowane do tego

Fibaro Home Center 3 w stosunku do swojego poprzednika oferuje wszystkiego więcej i lepiej, więc nie zabrakło mocniejszego układu obliczeniowego, więcej pamięci, ale też szeroką integrację z najpopularniejszymi markami związanymi ze Smart Home. Do tego dochodzi szereg obsługiwanych modułów i protokołów łączności, które po prostu wystarczy wymienić, aby zrozumieć stopień zaawansowania – Z-Wave, Nice, ZigBee, Bluetooth, Wi-Fi (do 802.11ac).

Producent zwraca też uwagę na uniwersalny wygląd centrali, którą bez obaw możemy postawić obok aktualnego sprzętu RTV i Home Center 3 nie będzie się wyróżniać. W tego typu produktach ważne jest bezpieczeństwo. Dlatego zabezpieczenia Fibaro opracowywało razem z Kaspersky. Obok szyfrowanej transmisji danych w połączeniach zewnętrznych i lokalnych, możemy całkowicie odciąć centralę od Internetu. Dostępna jest też podwójna kopia zapasowa w samym urządzeniu oraz chmurze, a także demon monitorujący poprawność działania całego systemu. Nad bezpieczeństwem pośrednio czuwa też wiele certyfikatów.

Zobacz też: Razer stworzył idealny kontroler dla graczy mobilnych.

Do tego wszystkiego dodajmy fakt, że zaawansowana konstrukcja Fibaro Home Center 3 nie powinna przestraszyć laików. Firma przygotowała swoją centralę tak, aby była też intuicyjna dla początkujących. Dlatego tworzenie scenariuszy, integracja, jak i cała szeroko rozumiana automatyzacja nie musi być trudna. Naturalnie jeszcze więcej informacji o tym produkcie znajdziecie na stronie producenta.

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy