Jeśli myślimy o taniej, inteligentnej opasce, to Xiaomi Mi Band jest pierwszym, co przychodzi do głowy. Na drugim miejscu być może pojawi się Huawei Band, ale niewątpliwie to produkt tworzony i rozwijany przez Huami jest swego rodzaju bestsellerem. O ile niedawno ten producent pokazał nowe smartwatche Amazfit i ich pierwsze bezprzewodowe słuchawki, tak nadal czekamy na Mi Band 5. Ten niewątpliwie powstaje, co potwierdza Huami, a teraz w plotkach pojawia się NFC w niecodziennym wydaniu.

Xiaomi Mi Band 5 – NFC to najważniejsza nowość dla nas

Huami pracuje nad Mi Band 5

Naturalnie NFC w Xiaomi Mi Band 5 nie będzie pierwszym podejście Huami do tego modułu łączności. Chińczycy doskonale znają tę technologię od Mi Banda 3. Teraz NFC ma trafić do globalnych wersji, więc też do Polski. Z tą informację też już mogliście się spotkać. Teraz dodajmy do tego, że nawet w plotkach mówi się o oficjalnej obsłudze Google Pay. To na pewno rewolucja, na którą czekamy od lat i w miarę jedzenia wymagamy coraz więcej od wyjątkowo taniej opaski Xiaomi. W takim razie dorzućmy do tego jeszcze 1,2-calowy wyświetlacz. Poprzednicy oferowali odpowiednio 0,78- i 0,95-cali w przypadku Mi Band 3 i 4.

Zobacz też: Seria TCL 10 – producent Alcatela i BlackBerry idzie po swoje.

Na deser cena. Ta ma być nadal na niesamowicie niskim poziomie 179 CNY, czyli około 100 złotych. Tradycyjnie w Polsce należy doliczyć kilkadziesiąt złotych, ale do tego jesteśmy przyzwyczajeni. O ile Huami potwierdziło, że pracuje nad Mi Bandem 5, tak niestety, ale jeszcze nie wiemy, kiedy Chińczycy przedstawią nową opaskę. Możemy się spodziewać, że będzie to w okolicach czerwca.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.