Jak co miesiąc, tak i tym razem RFBENCHMARK dostarcza nam bardzo interesujących zestawień, które odpowiadają na pytania, który operator ma najszybszy mobilny Internet, a więc też najlepszy? Grudzień to zdecydowanie gorący okres ze względu na wysokie wykorzystanie dostępnej infrastruktury, więc wyniki teoretycznie mogą się znacząco różnić w stosunku do listopadowych wyników. Czy tak faktycznie będzie? Przejdźmy do konkretów.

Który operator może pochwalić się najszybszym, mobilnym Internetem w Polsce?

Tradycyjnie otrzymujemy podział na dwie technologie łączności – 3G i 4G. Nie mogę doczekać się zestawienia 5G, które Play już zapowiedział. Tym razem prawdziwego 5G, nie 5G Ready. Niemniej wróćmy do głównego tematu, w którym dalsza kategoryzacja sprowadza się do szybkości pobierania oraz wysyłania, a także opóźnienia (ping). Wielkich zmian tak naprawdę nie ma, ale po bliższym przyjrzeniu dojdziemy do wniosku, że Orange i T-Mobile wyraźnie oddalili się od konkurencji. Naturalnie to Magenta jest na szczycie, co ma miejsce już od kilku miesięcy. Orange stale utrzymuje się na fotelu lidera w kwestii szybkości wysyłania danych. Niemniej już prawie na koniec, to informacja, żebyście nie przekładali powyższych informacji bezpośrednio na swoje, lokalne wyniki – powyżej patrzymy na zagregowane, ogólnopolskie pomiary.

Zobacz też: Realme X50 5G – ten smartfon zapoczątkowuje nową erę średniaków.

Ostatnia statystyka, którą tradycyjnie przedstawiam Wam w zestawieniach RFBENCHMARK, dotyczy tego, ile pomiarów złożyło się na powyższe słupki. Autorzy zamknęli 2019 rok swoim rekordem w postaci 465208 prób. Chcecie dołożyć swoją cegiełkę i jeszcze bardziej urozmaicić wyniki? W takim razie wystarczy, że zainstalujecie aplikację, którą możecie pobrać za darmo ze Sklepu Play lub App Store.

Źródło: RFBENCHMARK

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.