Wi-Fi 6 to najnowsza, niedawno zatwierdzona wersja najpopularniejszego protokołu do bezprzewodowej transmisji danych w sieciach lokalnych. Ma on wiele zalet, między innymi pozwala na obsłużenie większej ilości urządzeń, zapewnia większą szybkość, stabilność oraz pokrycie. Nic więc dziwnego, że osoby najbardziej wymagające poszukują routerów zapewniających jego obsługę. I tu pojawia się problem — ich ceny są zabójcze.

Netgear Nighthawk Mesh WiFi 6

 

Na szczęście firma Netgear zaprezentowała w tym tygodniu na targach CES nowy dodatek do swojej oferty routerów, czyli Nighthawk Mesh WiFi 6 (MK62). Tworzy on sieć mesh z obsługą WiFi 6. Ruter ten może pokryć zasięgiem obszar wynoszący do 300 metrów kwadratowych przy oferowanej prędkości do 1,8 Gb/s, w zależności od połączenia internetowego. Ma się to przełożyć na bezproblemowe oglądanie filmów w 4K także w dużej odległości od urządzenia. Warto jednak mieć na uwadze, że na zasięg mogą mieć wpływ czynniki zewnętrzne, jak grubość ścian czy zakłócenia.

Zobacz też: Podsumowanie rynku gier komputerowych w 2019 roku – górą tytuły mobilne

Warto dodać, że do zestawu dodawane jest jedno urządzenie Mesh Satelite. Jest to bezprzewodowy przedłużacz zasięgu Wi-Fi. Jeśli zostanie ono umieszczone na granicy zasięgu urządzania głównego, to będzie pośredniczyć z innymi urządzeniami podłączonymi do sieci. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że zestaw działa tak, jakby był tylko jednym urządzeniem. Dlatego też nie ma tutaj mowy o dodatkowych hasłach, czy innych utrudnieniach. Oczywiście router zachowuje całkowita kompatybilność wsteczną ze starszymi standardami. Cena zestawu, na który składa się Nighthawk Mesh WiFi 6 i jeden przedłużacz wynosi 230 USD, czyli około 880 PLN.

Źródło: TechSpot, Netgear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.