LG jest firmą, która radzi sobie niezwykle dobrze na rynku. Jest drugim co do wielkości producentem wyświetlaczy na świecie. Jego produkty kategorii gospodarstwa domowego cieszą się sporą popularnością. Nawet laptopy tego producenta zdobywają rzesze fanów, zwłaszcza ultralekka seria Gram. Mimo to producent od lat nie czerpie zysków ze swojego działu smartfonów. Uważa jednak, że sytuacja ta już wkrótce ulegnie zmianie.

Dział smartfonów LG ma znów przynosić zyski

Dział smartfonów LG

Podczas swojej konferencji prasowej na CES, dyrektor naczelny firmy, Kwon Bong-seok, powiedział:

Do 2021 roku działalność LG Electronics w zakresie telefonii komórkowej będzie rentowna. Mogę powiedzieć, że uda nam się to osiągnąć, ponieważ LG Electronics poszerzy naszą linię urządzeń mobilnych i będzie stopniowo wprowadzać na rynek nowe, które będą miały wpływ na wzrost zainteresowania konsumentów.

Dyrektor generalny nie zdradził jednak dokładnie sposobu, w jaki LG rozszerzy swoją linię telefonów, ani nie podał żadnych szczegółów na temat obiecywanych zmian. Wyraził jedynie chęć zwiększenia konkurencyjności swoich produktów na dość nasyconym rynku.

Zobacz też: OmniVison chce udowodnić, że jego 48 MPx niewiele ustępuje 108 MPx od Samsunga

Warto pamiętać, że w ostatnim czasie doszło do wielu zmian w kierownictwie nierentownego działu. Brian Kwon, dawniej szef domowej rozrywki firmy, przejął kontrolę nad działem smartfonów pod koniec 2018 roku. Pod koniec 2019 roku rola została przekazana Morrisowi Lee. W tym okresie dział telefonii komórkowej zdołał zmniejszyć swoje straty o rozsądną kwotę, powołując się na zwiększoną wydajność produkcji i obniżenie cen. Jeśli firma w odpowiednim momencie wyda niedrogi, ale dobrze wyposażony smartfon 5G to może mieć szanse na spory sukces. Musi się jednak liczyć z tym, że wielu producentów zechce uderzyć w ten segment.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.