Na wyróżnianie się akcesoriów komputerowych do tej pory pozwalało przede wszystkim podświetlenie LED-owe. Od pewnego czasu można spotkać bardzo dużą różnorodność sprzętu z podświetleniem RGB. Co jednak jeśli ktoś chce jeszcze bardziej wyróżnić się z tłumu, a LED-y nie są dla niego odpowiednim wyborem? Z pomocą przyszła firma ADATA, która przygotowała mechaniczną klawiaturę dla graczy – XPG Golden Summoner. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że została ona pokryta 24-karatowym złotem.

XPG Golden Summoner, czyli 24-karatowa klawiatura gamingowa

XPG Golden Summoner

Oczywiście XPG Golden Summoner nie jest w całości wykonana ze złota. Producent zdecydował się na stworzenie klawiszy z tworzywa sztucznego, natomiast podstawy z aluminium. Dopiero taką bazę pokrywa warstwa 24-karatowego złota. Dzięki temu możliwe było odchudzenie klawiatury oraz zmniejszenie jej ceny do 10000 USD. Sprzęt został zaprezentowany w Bangkoku na targach Thailand Game Show. Niestety jak na razie nie wiadomo nic na temat technicznego aspektu klawiatury. Producent podał jedynie informację, że wewnątrz urządzenia kryją się popularne przełączniki MX Cherry. Klawiatura posiadać ma również na swoim wyposażeniu magnetycznie doczepianą podstawkę na nadgarstki. Oczywiście i ta będzie pokryta warstwą złota. Całość ważyć ma ponad kilogram, więc o ruszaniu się klawiatury podczas grania nie ma mowy. Ciężko jednak wyobrazić sobie nawet normalne z niej korzystanie, a co dopiero granie.

Zobacz też: Użytkownicy Allegro wspierają WOŚP. Jak do nich dołączyć?

Jak się okazuje XPG Golden Summoner nie jest pomysłem projektantów ADATA. Za wymyślenie pokrytej złotem klawiatury odpowiada jeden z fanów marki. Zwrócił się on z prośbą do producenta, a ten widząc jej powagę, postanowił ją spełnić. Niemałe znaczenie miała na pewno zasobność portfela potencjalnego klienta. Nie oszukujmy się, ale na kupno klawiatury za ponad 40 tys. złotych mogą zdecydować się tylko zamożne osoby. Niecodziennie życzenie spowodowało, że ADATA stworzyła kilka dodatkowych egzemplarzy XPG Golden Summoner. Producent z pewnością liczy na pojawienie się klientów, których zainteresuje ich nowy produkt. Co jednak najważniejsze to fakt, że klawiatura nie będzie dostępna w sklepach. Zamówić można ją jedynie przez kontakt z producentem. Więc jeśli ktoś nie ma co zrobić z tak dużą ilością gotówki, to jest to idealny wybór dla niego.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.