Samsung nie zwalnia tempa i prezentuje kolejne nowości na CES 2020. Widzieliśmy już nowe telewizory i smartfon XCover Pro. Czas na dysk SSD T7 Touch. Sprawdźmy, jak prezentuje się specyfikacja tego urządzenia.

Co oferuje dysk SSD T7 Touch?

Nowy dysk od Samsunga ma łączyć kompaktowe wymiary z bardzo wysokimi prędkościami odczytu i zapisu. Przyjrzyjmy się specyfikacji T7 Touch. Dysk występuje w trzech wariantach, różniących się między sobą pojemnością. Do wyboru mamy 500 GB, 1 TB lub 2 TB. Urządzenie obsługuje standard USB 3.2 (Gen 2, 10 Gbps) z kompatybilnością wsteczną. Wymiary dysku to 85 × 57 × 8,0 mm, a waga – 58 G. Deklarowana przed producenta maksymalna prędkość transferu wynosi 1050 MB/s. T7 Touch obsługuje tryb UASP. Oprócz wybrania wariantu o konkretnej pojemności możemy zdecydować się także na jeden z dwóch dostępnych kolorów urządzenia. Tu Samsung postawił na klasykę i wybierać możemy między kolorem czarnym a srebrnym.

dysk SSD T7 Touch

Co robi w nazwie tego modelu słowo Touch? Poza standardowymi zabezpieczaniami Samsung zdecydował się na montaż czytnika linii papilarnych w swoim najnowszym dysku. Pierwszy skaner linii papilarnych wbudowany w dysk SSD Samsung gwarantuje wyższy poziom zabezpieczeń T7 Touch. Dodatkowo dysk obsługuje szyfrowanie sprzętowe AES 256-bit i można go zabezpieczyć hasłem. Urządzenie wyposażone jest również w funkcję „Motion LED”, która pozwala szybko określić status dysku. Pomimo znacznego zwiększenia prędkości, dodatków sprzętowych i solidnej metalowej (aluminiowej) obudowy, dysk waży zaledwie 58 gramów. Innowacyjny charakter Samsung T7 Touch został nagrodzony w trakcie 2020 Innovation Awards na targach CES – chwali się producent.

Czytaj także: Samsung zaliczył wpadkę na CES 2020 – wykorzystał nieodpowiednie logo

T7 Touch wejdzie do sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku w ponad 30 krajach na całym świecie. W tym roku Samsung wprowadzi również klasyczną wersję dysku bez czytnika linii papilarnych pod nazwą T7. Przenośny dysk SSD T7 pojawi się na rynku w drugim kwartale bieżącego roku.

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.