W świecie technologii nierzadko zdarza się, że firmy pozywają się nawzajem. Teraz stosowne pismo wystosował Sonos w kierunku Google, które według producenta dopuściło się kradzieży opatentowanych technologii. Sonos domaga się m.in. zaprzestania sprzedaży smartfonów, głośników oraz laptopów Google w Stanach Zjednoczonych.

Sonos pozywa Google – poszło o opatentowane technologie

Prawa człowieka google

The New York Times donosi, że Sonos wystosował przeciwko Google dwa pozwy dotyczące rzekomego naruszenia aż pięciu patentów bezprzewodowych głośników. Sonos twierdzi, że gigant z Mountain View uzyskał dostęp do tytułowych technologii w 2013 roku, kiedy to obie firmy rozpoczęły partnerstwo, które miało umożliwić głośnikom Sonosa obsługę Muzyki Google Play. Powód uważa, że Google wykorzystało opatentowaną przez niego technologię w wycofanym już Chromecast’cie Audio, a teraz robi to nadal w inteligentnych głośnikach z serii Google Home i urządzeniach z rodziny Pixel.

Zobacz także: „Hej Google, przeczytaj to!” Rewolucyjna funkcja zawita do Asystenta Google jeszcze w tym roku

Lista wszystkich produktów Google rzekomo naruszających patenty Sonosa jest niesamowicie długa. Co ciekawe, firma twierdzi, że podobnych naruszeń dopuścił się także Amazon w urządzeniach z rodziny Echo. Gigant nie został jeszcze pozwany, gdyż kierownictwo Sonosa zadecydowało, że „lepiej nie walczyć w sądzie z dwoma gigantami technologicznymi jednocześnie”. Sytuacja jest rozwojowa – gdy pojawią się nowe informacje, będziemy informować.

AKTUALIZACJA (10.01.2020) – oświadczenie Google:

Od wielu lat prowadziliśmy liczne rozmowy z firmą Sonos dotyczące własności intelektualnej obydwu naszych firm i jesteśmy rozczarowani, że zdecydowali się na wniesienie pozwu zamiast kontynuować negocjacje w dobrej wierze. Nie zgadzamy się z ich zarzutami i będziemy stanowczo bronić naszego stanowiska.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.