Samsung to prawdziwy gigant, który ma w swoim portfolio szeroką gamę produktów. Choć zdecydowanie najgłośniej jest o smartfonach, firma produkuje także monitory. Teraz Koreańczycy pokazali światu 49-calowy sprzęt dla graczy, który charakteryzuje się świetną specyfikacją i bardzo wyraźnie zakrzywionym ekranem.

Samsung Odyssey G9, czyli monitor-marzenie dla graczy

Samsung Odyssey G9

Odyssey G9 to nowy monitor Samsunga przeznaczony dla graczy, który może się pochwalić 49-calowym ekranem z krzywizną na poziomie 1000R, formatem 32:9 i rozdzielczością 5120×1440 z HDR1000. Sprzęt ponadto zapewnia częstotliwość odświeżania do 240 Hz, czas reakcji na poziomie 1 ms, a także wspiera FreeSync 2 od AMD oraz G-Sync od Nvidii.

Zobacz także: OnePlus Concept One to smartfon z niewidzialnym aparatem, którego niestety prędko nie kupimy – jeśli w ogóle

Samsung Odyssey G9

Warto wspomnieć, że krzywizna 1000R oferuje mniej więcej to samo pole widzenia, co ludzkie oko. Z racji na fakt, że mamy do czynienia ze „sprzętem dla graczy”, nie mogło zabraknąć efektownego podświetlania na pleckach. Cena Odyssey’a G9 nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę kwoty, jakie trzeba wyłożyć za poprzednie modele, z pewnością nie będzie zbyt tanio – jeśli monitor zostanie wyceniony na mniej niż pięć tysięcy złotych, to można będzie mówić o prawdziwej okazji. Warto wspomnieć, że Samsung zaprezentował także model Odyssey G7, który będzie dostępny w dwóch rozmiarach: 27 i 32-calowych. Na dobrą sprawę jedyną różnicą pomiędzy G-dziewiątką jest poziom HDR (HDR600 kontra HDR1000).

Źródło: TecheBlog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.