Producenci nadal udoskonalają aparaty do smartfonów, aby wprowadzić je na rynek jako jedną z najbardziej pożądanych funkcji w tych urządzeniach. W ostatnim czasie producenci drastycznie poprawiali jakość zdjęć każdą kolejną generacją. Podczas gdy niektórzy koncentrują się bardziej na stronie oprogramowania, inni stawiają na pierwszym miejscu sprzęt. Tak naprawdę jednak istotne są te dwie kwestie i nawet najlepsze sterowniki niewiele pomogą przy marnej matrycy.

OmniVison 48 Mpix

OmniVison 48 Mpix

 

OmniVision Technologies ogłosił nowy czujnik 48 MPix, który może, w niektórych przypadkach równać się z czujnikiem 108 MPix Samsunga.  Ma on duży rozmiar elementów światłoczułych wynoszący 1,2µm. To teoretycznie pozwoli mu na zaoferowanie wysokiej jakości przy słabym oświetleniu, ponieważ będzie w stanie przechwycić więcej światła. I to bez konieczności łączenia kilku pikseli w jeden, chociaż producent z niej nie zrezygnował. Został on również wyposażony w wewnętrzną technologię PureCel Plus, która jeszcze bardziej redukuje szumy i umożliwia uzyskanie wyższego zakresu dynamiki.

Zobacz też: Microsoft Edge na system Android. Na smartfonie też porzucę Chrome

Czujnik ten potrafi rejestrować wysokiej jakości obrazy w rozdzielczości 48 Mpix i nagrywać filmy w 8K. W warunkach bardzo słabego oświetlenia technologia łączenia pikseli pozwoli na uzyskanie zdjęć o rozdzielczości 12 Mpix. Wszystko dzięki jasności odpowiadającej czujnikowi 2,4 µm. Urządzenie może również nagrywać filmy w zwolnionym tempie 1080p przy 240 FPS i 720p przy 360 FPS. Ma on również wbudowane podwójne wzmocnienie konwersji HDR, które pozwala na wyeliminowanie artefaktów związanych z ruchem, a tym samym redukcję szumów. OV48C posiada także opcję HDR z podziałem na etapy z kombinacją układów scalonych, dzięki czemu można wybrać najlepszą metodę HDR dla danej sceny.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.