Już w grudniu było wiadomo, że OnePlus zaprezentuje podczas trwających obecnie targów CES 2020 „coś specjalnego„. Z czasem okazało się, że chodzi o Concept One – tajemnicze urządzenie, które zapowiadało się na składany smartfon. Teraz okazało się, że w istocie jest to zwykły smartfon, który został jednak wyposażony w rewolucyjne rozwiązanie.

OnePlus Concept One – co wiemy o tym urządzeniu?

Concept One to koncepcyjny smartfon przygotowany przez OnePlusa we współpracy z McLarenem. Urządzenie z wyglądu przypomina nieco OnePlusa 7T Pro, jednak plecki są całkowicie inne – na środku urządzenia zamontowano aparaty, a miejsce wokół wyłożono pomarańczową skórą. Rozwiązaniem wyróżniającym to urządzenie są wspominane wcześniej aparaty, które są widoczne tylko w sytuacji, gdy z nich korzystamy. W „stanie spoczynku” obiektywy są niewidoczne – dzięki zastosowaniu szkła elektrochromowego, które wykorzystał także McLaren w kilku swoich sportowych samochodach.

Zobacz także: Jesteś graczem i zależy Ci na niskim opóźnieniu? Razer ma dla Ciebie idealny kontroler

Niestety nie wygląda na to, aby w najbliższym czasie OnePlus zaczął wykorzystywać tę technologię w swoich smartfonach. Firma przyznaje bowiem, że sama nie wie, kiedy opisywane rozwiązanie będzie gotowe do masowej produkcji. Należy jednak przyznać, że to naprawdę dobry pomysł, który w przyszłości ma szansę naprawdę sporo namieszać – estetyczne umiejscowienie kilku aparatów graniczy z cudem, a elektrochromowe szkło ten problem eliminuje. Na razie nie wiadomo, czy OnePlus Concept One kiedykolwiek trafi do sprzedaży.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.