Rok 2019 był rokiem składanych smartfonów. Ten nowy typ urządzeń został przyjęty na rynku całkiem ciepło. Jednym z producentów, który posiada w swoim portfolio składanego smartfona, jest Samsung z Galaxy Foldem. Teraz firma pochwaliła się, ile egzemplarzy wspomnianego urządzenia udało jej się sprzedać w 2019 roku. Liczby są całkiem przyzwoite.

Wyniki sprzedaży Galaxy Fold w 2019 roku – Samsung chwali się konkretnymi liczbami

Samsung DJ Koh

Galaxy Fold to bardzo droga zabawka, którą w naszym kraju można kupić za około 9000 zł. W wywiadzie na wciąż trwających targach CES, Dj Koh – CEO Samsunga, poinformował, że w 2019 roku firma sprzedała od 400 do 500 tysięcy egzemplarzy Galaxy Folda. Nie wiadomo dlaczego mężczyzna zdecydował się na taki rozstrzał liczb, ale w każdym razie zarówno 400, jak i 500 tysięcy robi wrażenie. A już zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę ogromną cenę opisywanego urządzenia oraz jego kiepską dostępność.

Zobacz także: Jabra Elite Active 75t – oto bezprzewodowe słuchawki nowej generacji dla osób aktywnych

Galaxy Fold 2 według plotek będzie o połowę tańszy od swojego poprzednika. Jego premiera ma się odbyć już 11 lutego, razem z rodziną Galaxy S20. Niższa cena i większa dostępność z pewnością sprawi, że za rok Samsung będzie mógł się pochwalić jeszcze lepszymi wynikami sprzedaży swoich składanych smartfonów. Tymczasem nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować Koreańczykom niemałego sukcesu. A Wy co sądzicie o składanych smartfonach? Koniecznie dajcie znać w sekcji komentarzy!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.