Asystent Google to inteligentny asystent osobisty obecny na smartfonach z Androidem, który po polsku przemówił na początku zeszłego roku. Produkt giganta z Mountain View już teraz jest pełen zaawansowanych funkcji, ale jeszcze jedna, niezwykle ciekawa, już wkrótce do niego trafi. „Hej Google, przeczytaj to!” – to jedna z komend, która będzie ją wywoływać.

Nowa funkcja w Asystencie Google – słuchaj artykułów, niczym audiobooków

Google pochwaliło się rewolucyjną funkcją, która trafi do Asystenta Google jeszcze w tym roku (dokładnej daty nie podano). Wywoływać ją będzie komenda „Hej Google, przeczytaj to” lub „Hej Google, przeczytaj tę stronę”. Po wypowiedzeniu którejkolwiek z podanych fraz Asystent Google zacznie czytać artykuł, który właśnie przeglądamy – w aplikacji Google, Google Chrome lub Wiadomościach Google. Z pozoru to nic nowego, jednak diabeł tkwi w szczegółach – Asystent Google będzie czytać artykuły o wiele bardziej naturalnym głosem, który jakością będzie przypominał słuchanie dobrego audiobooka. Przykład możemy zobaczyć na początku powyższego filmu.

Zobacz także: [Promocje dnia] GeForce RTX 2060 Dual OC, DOOGEE X60L, Nikon D610 i więcej w super cenach!

Nowość będzie obsługiwać 42 języki, w tym polski. A skoro już przy językach jesteśmy, to należy wspomnieć, że będziemy mogli odsłuchać także artykuły napisane w obcym języku – a w dodatku w wybranej przez siebie prędkości. Aby korzystać z opisywanej funkcji, konieczne będzie posiadanie smartfona z systemem Android 5.0 lub wyższym.

Źródło: YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.